Jaka jest misja pracowni Flow Interiors, jak określiłybyście Panie jej styl?

Ewa Franiak i Tatewik Caturowa: Można go określić jako elegancki minimalizm z subtelnymi akcentami oraz zrównoważone połączenie prostoty formy z wysoką jakością materiałów i dbałością o szczegóły. Nasze projekty charakteryzują się harmonijnym wykorzystaniem proporcji, kolorystyki oraz światła, tworząc przestrzenie, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Jednakże, ze względu na połączenie dwóch różnych osobowości właścicielek, w  pracowni Flow Interiors znajdziemy także różnorodność stylów. Oprócz minimalistycznych kompozycji skupiających się na formie i najwyższej jakości materiałach, można również spotkać bardziej kolorowe realizacje z nutą eklektyzmu. W tych projektach eksperymentujemy z różnorodnymi kolorami, teksturami i wzorami, co nadaje wnętrzom unikalny charakter i wyrazistość. Misją pracowni Flow Interiors jest przede wszystkim tworzenie wnętrz spersonalizowanych i harmonizujących z ich właścicielami, tak aby ostateczny efekt maksymalnie rezonował z ich osobowością i tworzył przestrzeń sprzyjającą szczęśliwemu i wygodnemu życiu. Dla naszej pracowni wygoda stanowi istotną część projektów, dlatego dążymy do maksymalnego zrozumienia potrzeb oraz stylu życia naszych klientów. Poprzez głębokie zaangażowanie i partnerskie podejście staramy się stworzyć wnętrza, które nie tylko zachwycają estetycznie, ale przede wszystkim są funkcjonalne.

Co jest dla Pań źródłem inspiracji? Codziennych i zawodowych zachwytów?

Z pewnością źródłem inspiracji dla nas są różnorodne doświadczenia codzienne oraz zawodowe. Pozwalają nam one na  ciągły rozwój i poszukiwanie nowych pomysłów. Nie będziemy oryginalne, jeśli powiemy, że podróże stanowią dla nas również ogromne źródło inspiracji. Nie chodzi tu tylko o zwiedzanie muzeów, obcowanie ze sztuką i z architekturą, ale również o udział w zagranicznych targach i imprezach branżowych, na które jesteśmy zapraszane. To dla projektantów wielkie święto, które dostarcza mnóstwo nowych pomysłów i inspiracji. Nie sposób również nie wspomnieć o  przyrodzie i naturze. Jej różnorodność, kolorystyka i harmonia stanowią dla nas nieustające źródło inspiracji.

Co pomaga Paniom w codziennej realizacji zadań?

Przede wszystkim jesteśmy na bieżąco z nowymi technologiami, które ułatwiają nam koordynację postępów prac projektowych. Dzięki nim możemy efektywnie zarządzać projektami oraz planować i wizualizować wszystkie nasze pomysły. Ponadto, kluczowe są regularne spotkania z klientami, ponieważ pozwalają nam na śledzenie postępów i dostosowywanie projektów do ich potrzeb. Ważne jest także wsparcie takich firm jak Kontakt-Simon, które nie tylko dostarczają wysokiej jakości produkty, ale również szkolą nas ze swoich nowości i innowacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie wdrożyć je w sposób prawidłowy do projektów.

Dlaczego zgodziłyście się Panie zostać Ambasadorkami Kontakt-Simon?

Przede wszystkim firma ta posiada ponad 100-letnią tradycję, co stanowi wyraz stabilności i zaufania na rynku. Jest to marka, której produkty idealnie pasują do naszych realizacji, co sprawia, że możemy zagwarantować naszym klientom najwyższą jakość i funkcjonalność, ale również piękny ponadczasowy design. Jednak to, co wyróżnia Kontakt-Simon, to nie tylko jego bogata historia, ale również doskonała współpraca na płaszczyźnie doradczej z pracownikami. Doceniamy nie tylko zaangażowanie firmy w dostarczanie nam produktów, ale także wsparcia i wiedzy, które pomagają nam jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów. Jest to dla nas ogromnym zaszczytem być ambasadorkami marki, z którymi reprezentuje wartości, którymi i my się identyfikujemy.

 

Autor
Ewa Franiak i Tatewik Caturowa - mistrzynie eleganckiego minimalizmu
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...