Serwisy z porcelany

Okazuje się, że porcelana to niezwykle ceniony materiał w procesie produkcji naczyń kuchennych. Zastawy porcelanowe wyróżniają się nie tylko pięknym wyglądem, lecz także minimalizmem i estetyką. W efekcie stworzone dania zasmakują nam na nowo, a nasi goście będą zachwyceni użytkowaną zastawą stołową. Takie komplety są dostępne w wielu wersjach, odpowiednich dla trzech, sześciu, czy też dwunastu osób. Zastanówmy się nad tym, kto będzie z nich korzystał i jakie mamy oczekiwania. Jakie serwisy porcelanowe są najczęściej użytkowane w polskich domach?

Szeroka oferta zastawy porcelanowej

Jeśli chodzi o dostępne zastawy z porcelany, zazwyczaj sięgamy po następujące rozwiązania:

  • Półmiski i miski - pozwalają wykładać przygotowane przekąski typu wędlina, sery, pieczywo i warzywa. W trakcie obiadów niedzielnych zastosować można okrągłe kształty misek, natomiast w okresie świątecznym sprawdzą się modele w kształtach nawiązujących do tego okresu (zajączki, ryby, gwiazdy, choinki). Salaterki porcelanowe niejedno mają imię, dlatego pozwalają nie tylko na wygodne jedzenie, lecz także piękną dekorację stołu. W swojej szafie warto mieć zarówno warianty odświętne, jak i te bardziej klasyczne. 
  • Talerze i bulionówki - to kolejna propozycja z porcelany, której nie może zabraknąć w naszej kuchni. Stanowią one klasykę w stołowej sztuce! Pozwalają z powodzeniem podawać podstawowe potrawy na co dzień i od święta. Wybierając taki zestaw, zwracajmy uwagę na dobrą jakość wykonania i stylowe wybarwienie, które będzie pasować do aranżacji wnętrza. Nowoczesne zastawy porcelanowe o nieregularnych kształtach od razu przyciągają wzrok. 
  • Wazy i sosjerki - poza talerzami i miskami, nie zapominajmy o stylowych wazach i sosjerkach. Nie są one podstawowym wyposażeniem kuchni, lecz dają możliwość zorganizowania uroczystych spotkań z bliskimi. Jeżeli lubimy serwować domowe zupy, z pewnością warto je oprawić w formie wazy z porcelany. Szczególnie polecana jest polska porcelana, stworzona z dbałością o każdy detal. 

Pamiętajmy o tym, że oferta producentów jest znacznie szersza. Popularnością cieszą się także porcelanowe kubki i filiżanki, które zadbają o nasze zadowolenie podczas spożywania ulubionego napoju. Jakie rozwiązania wybrać? Możemy stawiać na klasyczną, białą porcelanę lub zdobione kubki i filiżanki o unikalnym stylu. Wiele osób uwielbia także folklorystyczne i kwiatowe zdobienia oraz nowoczesny wyroby o kształtach nieregularnych, nawiązujące do pierwotnego rzemiosła i natury.