Jaka jest misja pracowni WZ Studio, jak określiłybyście Panie jej styl?

Jako pracownia mamy dwie misje. Pierwsza i główna to działalność projektowa, natomiast druga to ta część edukacyjna, którą nieustannie rozwijamy, starając się dzielić wiedzą z mniej doświadczonymi kolegami i koleżankami. W zakresie projektowym naszą misją jest stworzenie projektu, w którym zostaje zachowana równowaga pomiędzy funkcjonalnością i designem. Wierzymy, że każdy dobrze opracowany układ funkcjonalny można ubrać w piękne wnętrze i obroni się zawsze. Nie jesteśmy zwolenniczkami niefunkcjonalnych, ale pokazowych wnętrz, które nie spełniają podstawowych wymagań użytkowych klienta. Stawiamy na wygodę, a później na design, nigdy odwrotnie. W naszych wnętrzach można znaleźć mieszankę różnych estetyk. Blisko nam do ponadczasowych, eleganckich wnętrz, w których jest dużo materiałów naturalnych i spokojnych kolorów.

Co jest dla Was źródłem inspiracji? Codziennych i zawodowych zachwytów?

W codziennej pracy często inspiracją staje się sam inwestor. Ogromną dawką inspiracji są podróże! Czerpiemy także inspiracje ze spotkań z ludźmi oraz z mody. Wierzymy, że moda i wnętrza mogą się przenikać.

Co pomaga Paniom w codziennej realizacji zadań?

Dobry plan i podział zadań w pracowni. Każdy ma swoją rolę. Musimy wspomnieć tutaj także o współpracy z wykonawcami, stolarzami i innymi zaufanymi firmami, które sprawiają, że nasze projekty realizowane są bezbłędnie. Projektowanie i realizowanie wnętrz to zawsze TEAM WORK. Szanujemy każdą osobą, która bierze udział w procesie realizacji.

Dlaczego zgodziłyście się zostać Ambasadorkami Kontakt Simon? Co w tej marce jest wyjątkowego?

Kontakt Simon proponuje rozwiązania, których stosunek ceny do jakości jest warty polecenia. Jako projektantki wnętrz bierzemy odpowiedzialność za każdą rekomendację dla naszych klientów. Kontakt Simon oprócz dobrego i prostego designu ma osprzęt wysokiej jakości. Poza tym wiemy, że każdy nasz klient jest zawsze dobrze obsłużony przez tę markę, a na tym bardzo nam zależy.

Jaki projekt jest Waszym najlepszym i dlaczego?

Z każdą nową realizacją i projektem mamy wrażenie, że właśnie ten jest nasz najlepszy, ale potem powstają kolejne i następne. Nie mamy jednego, który utkwił nam w pamięci szczególnie. Każda realizacja ma swoją wyjątkową historię. Jest jednak jeden projekt, który wspominamy z sentymentem. Nasza pierwsza wspólna realizacja, która doczekała się wielu publikacji i to była restauracja Surf Messa w Chałupach w 2015 roku. Niestety dzisiaj już ona nie istnieje, ale to właśnie ten projekt dał nam siłę do dalszych działań jako WZ Sudio.

WZ Studio to pracownia projektowania wnętrz, która jest prowadzona przez Adę Skwirę oraz Małgorzatę Liebhart, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. WZ Studio jest aktywna od 2014 roku i ma za sobą lata doświadczeń oraz setki zrealizowanych projektów. Projektując wnętrza zespół projektowy kieruje się zasadą, że sztuka mądrego wyboru musi opierać się na dbałości o każdy detal, a najlepsze rozwiązanie to takie, gdzie osiągnięto równowagę pomiędzy funkcjonalnością i estetyką. WZ STUDIO wierzymy, że piękna przestrzeń nie może obejść się bez tych dwóch wartości. Często gościmy w programach telewizyjnych, gdzie występujemy w roli ekspertów z dziedziny architektury wnętrz. Wiele naszych projektów oraz realizacji spotkało się z uznaniem znaczących wnętrzarskich portali oraz magazynów.

 

 

 

Autor
Pasja i profesjonalizm w każdym detalu - wywiad z Adą Skwirą i Małgorzatą Liebhart
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...