Wydawać by się mogło, że armatura i ceramika sanitarna zaskoczyć nas już mogą tylko niecodzienną formą, bo w kwestii funkcjonalności powiedziano już ostatnie słowo. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie, jakie niespodzianki czekają nas w łazience przyszłości.

Bezdotykowe baterie umywalkowe stosowane zazwyczaj w biurach, restauracjach i innych miejscach użyteczności publicznej coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Dzięki czujnikom uruchamiającym wodę tylko wtedy, gdy trzymamy dłonie pod kranem, są niezwykle wygodne, ekonomiczne i ekologiczne. Poza tym są wyposażone w termostaty zapewniające stałą temperaturę wody - takie rozwiązanie ma swoje dodatkowe plusy w domach, w których są dzieci - eliminuje ryzyko poparzenia i pomaga oszczędzać wodę.

Toaleta myjąca AquaClean Sela Geberit Terminal WC TECElux Tece Bezdotykowa umywalkowa bateria Electra Oras
Toaleta myjąca AquaClean Sela pełni funkcję sedesu i bidetu, można ją obsługiwać za pomocą pilota, GEBERIT, ok. 11 000 zł Terminal WC TECElux wyposażony m.in. w system m-Lift pozwalający na regulację wysokości ceramiki wc również po zakończeniu montażu, elektroniczną spłuczką z czujnikiem ruchu oraz filtr neutralizujący nieprzyjemne zapachy, TECE, od 2200 zł Bezdotykowa umywalkowa bateria Electra z uchwytem regulującym temperaturę tak, aby przy każdym użyciu była taka sama. W przypadku, gdy fotokomórka jest zasłonięta dłużej niż 2 minuty bateria automatycznie się wyłącza, ORAS, 1710 zł

Nowością na polskim rynku są inteligentne… toalety. Wyposażone w elektroniczne spłuczki z czujnikiem ruchu, bezdotykowe przyciski, filtry neutralizujące nieprzyjemne zapachy, a nawet możliwość szybkiej regulacji wysokości miski ustępowej, w zależności od wzrostu osoby, która będzie z niej korzystać.

Właścicieli małych łazienek zainteresują też pewnie toalety myjące pełniące jednocześnie funkcję sedesu i bidetu.