Pierwsze skojarzenie z grzejnikiem łazienkowym to grzejnik drabinkowy. I słusznie, bowiem to najpopularniejsze modele stosowane w tych pomieszczeniach.

Nie tylko dbają o odpowiednią temperaturę, ale też pełnią rolę suszarki na ręczniki czy niewielkie pranie. Warto też zwrócić uwagę na modele tzw. dekoracyjne mające ciekawe formy, dzięki którym zyska aranżacja łazienki.

Większość grzejników łazienkowych ma tradycyjną budowę drabinkową - składają się one przeważnie z pionowych kolektorów, połączonych poziomymi rurkami. Ich zaletą, poza funkcjonalnością, jest łatwy montaż.

Biały grzejnik drabinkowy Focus Enix Grzejnik drabinkowy Clevo Instal-Projekt Grzejnik wodny Apia Purmo
Biały grzejnik Focus, lekko wyprofilowany, o powierzchni półmatowej, wys. od 818 do 1742 mm, szer. od 502 do 746 mm, ENIX, od ok. 630 zł Clevo, czyli funkcjonalny grzejnik do łazienki z rozkładaną ciepłą półką, lakierowany w 37 kolorach do wyboru (korpus i półka mogą być w różnych kolorach), wys. od 777 do 1751 mm, szer. 505 lub 605 mm, INSTAL-PROJEKT, od ok. 500 zł Grzejnik wodny Apia z możliwością podłączenia grzałki elektrycznej, można także dokupić dodatkowe wieszaki na ręczniki, wys. 1134 mm, szer. 500 mm, PURMO, od ok. 2000

Do budowy grzejników stosuje się rurki i profile stalowe, miedziane i aluminiowe. Ze względu na wilgoć w łazienkach zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki wykończeniowe muszą być zdecydowanie wyższej jakości niż te w zwykłych grzejnikach.

Warto tez zwrócić uwagę na łączenia. Renomowani producenci stosują metodę lutowania, dzięki czemu grzejniki są bardziej odporne na korozję i wysokie ciśnienie. Lutowanie, w przeciwieństwie do spawania, nie zostawia widocznego śladu łączenia w postaci "kołnierza".

Co ważne, grzejniki powinny być montowane z dala od pralek (aby nie miały kontaktu z proszkiem do prania) i z dala od źródła wody. Problem ten nie występuje w przypadku grzejników wykonanych w całości ze stali nierdzewnej.