Niewielka powierzchnia to wyzwanie dla każdego, kto ją urządza. W jaki sposób zagospodarować niedużą łazienkę, by była nie tylko funkcjonalna, lecz także estetyczna?

Masz małą łazienkę i nie wiesz, jak ją zaaranżować? Nie istnieją magiczne sposoby na powiększenie powierzchni. Zamiast tego można wykorzystać kilka sprytnych trików, które sprawią, że łazienka będzie wyglądać na większą, niż jest w rzeczywistości.

Jak dobrać kolory do małej łazienki?

Wbrew pozorom niewielka łazienka nie musi być cała urządzona w bieli. Owszem, taki kolor dodaje przestronności i jasności wnętrzu, ale nie on jeden ma takie właściwości. Wykorzystaj złamane biele, beże i błękity. Nie obawiaj się pojedynczych mocnych akcentów barwnych. Kilka dekoracyjnych płytek łazienkowych lub roleta okienna w kontrastującym kolorze ożywią wnętrze.

Jeśli w Twojej łazience dominują monochromatyczne barwy, to wzorzyste płytki lub rolety pozwolą stworzyć efekt dynamicznej przestrzeni.

Roleta w małej łazienceSposób na okno w niedużym wnętrzu

Okno w łazience to przede wszystkim źródło naturalnego światła. W małym pomieszczeniu zdecydowanie należy unikać zasłon i firan, które dodają ciężkości i wizualnie zabierają miejsce. Jak dodać lekkości wnętrzu i zapewnić sobie prywatność? Warto zamontować nowoczesne rolety.

Sprawdź na stronie Lotari, które z nich będą pasować do Twojej łazienki.

Oświetlenie małej łazienki

Jeśli w Twojej łazience nie ma okna, oprócz głównego źródła światła na suficie zainwestuj w punktowe lampki. Oświetlona przestrzeń będzie wyglądać na przytulną i większą. Wykorzystaj też lustro, które optycznie powiększy wnętrze i je rozjaśni. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem szafki z lustrem, pamiętaj, że pomniejszy ona małą łazienkę.

Jakie dodatki do niewielkiej łazienki?

Mała przestrzeń nie oznacza wcale, że trzeba rezygnować z akcesoriów. To właśnie one nadają charakter każdemu wnętrzu. Wazonik na parapecie kontrastujący z kolorem rolety okiennej, świeczka czy kilka oryginalnych bibelotów pozwolą stworzyć klimatyczną łazienkę.

Obejrzyj rolety Lotari i zdecyduj, które z nich będą współgrać z Twoją łazienką.

źródło i zdjęcia: Lotari