Z pomocą ekspertki wyjaśniamy, na czym polega działanie toalety myjącej i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nią. Podpowiadamy też, na co trzeba zwrócić uwagę przy montażu toalety z funkcją podmywania. 

Czym jest toaleta myjąca?

Na pierwszy rzut oka toaleta myjąca przypomina „zwykłą” toaletę. Kiedy jednak przyjrzymy się jej bliżej i poznamy jej inteligentne funkcje, to staje się ona niezwykle praktycznym elementem strefy WC. Toaleta z funkcją podmywania znakomicie zaspokaja potrzeby wszystkich domowników - i rozwiązuje niejeden problem!

- Atutem toalety myjącej jest to, że może być zainstalowana zarówno w starej łazience (jeśli posiadamy w miejscu montażu prąd), jak i w nowo remontowanym pomieszczeniu, które uzbrajamy we wszystkie niezbędne przyłącza - mówi architektka Monika Staniec z autorskiej pracowni Monika Staniec Architekt Wnętrz. Co więcej, toaleta z funkcją podmywania rozwiązuje problem wydzielenia dodatkowej przestrzeni na bidet. Wszystko mamy w jednym miejscu!

Toaleta myjąca - o czym warto pamiętać?

Wybierając odpowiednią toaletę myjącą, warto wziąć pod uwagę urządzenie AquaClean, łączące w sobie toaletę i bidet. Posiada ono wszystkie funkcje obydwu sprzętów. Jak przygotować miejsce, w którym chcemy zamontować naszą toaletę myjącą? Jeżeli wybraliśmy AquaClean od Geberit do swojej łazienki, to pozostaje jeszcze uzbroić miejsce, w którym będzie stała toaleta myjąca, w prąd (wystarczy kabel zasilający 230V), wodę (podobnie jak w przypadku bidetu) i w odpływ kanalizacyjny. To jedyne wymogi producenta. Po instalacji sprzętu można zainstalować aplikację do swojej toalety myjącej i sterować nią z poziomu smartfona. To nie lada gratka dla fanów smart home! - mówi Monika Staniec.

Toaleta myjąca AquaClean - sprytne urządzenie dla całej rodziny

Wśród głównych, opatentowanych funkcji AquaClean od Geberit znajdują się technologia natrysku WhirlSpray i technika spłukiwania TurboFlush. Pierwsza zapewnia łagodne i wydajne mycie skóry, druga zaś, dzięki zastosowaniu asymetrycznego kształtu wewnątrz miski ustępowej, cicho i dokładnie spłukuje. Kolejną ważną cechą AquaClean jest fakt, że miskę ustępową zaprojektowano ze specjalnej glazury Geberit KeraTect®. Zapewnia ochronę przed bakteriami i zarazkami, gwarantując higieniczną czystość. Z kolei czyszczenie dyszy odbywa się automatycznie przed i po każdym użyciu, mamy więc pewność, że zachowujemy czystość w każdym momencie.

To nie koniec innowacyjnymi technologii, którymi naszpikowana jest AquaClean. Dzięki rozpoznawaniu kilku użytkowników, toaleta myjąca dostosowuje strumień wody. Korzystanie z ramienia natryskowego przez kobietę lub mężczyznę to inteligentne rozwiązania, którymi można sterować z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Taka toaleta myjąca jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny!