Architektki Paula Pióro i Aneta Korus dążą w projektowaniu do całkowitej harmonii między krajobrazem, przestrzenią zewnętrzną i wewnętrzną. Ich projekty słyną z ergonomicznych rozwiązań i nietuzinkowego podejścia do wykorzystania światła naturalnego. Zdobyte doświadczenie pozwala im podejmować wszelkie zadania projektowe i wciąż poszukiwać nowych trendów. Tworzą stylowe, nowoczesne i zapadające w pamięć przestrzenie do komfortowego życia, pracy i odpoczynku. Dzięki indywidualnemu podejściu budują silne i długotrwałe relacje partnerskie z inwestorami.

Działacie w duecie. W jakich okolicznościach nastąpiło Wasze spotkanie?

PAULA PIÓRO: Znamy się od czasu studiów inżynierskich na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, ale początkowo połączyły nas nie projekty, a sport! Obie trenowałyśmy snowboard i razem startowałyśmy w Akademickich Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. Dzięki temu udało nam się naprawdę poznać i polubić. To dobra baza do wspólnej pracy!

Odpływ liniowy Geberit CleanLine sprawia, że ukryte do tej pory miejsca gromadzące podczas kąpieli brud oraz nieprzyjemne zapachy zostają całkowicie wyeliminowane, a wyczyszczenie stalowej rynienki czy zintegrowanego wkładu grzebieniowego polega wyłącznie na przepłukaniu wodą. www.geberit.pl

Jako duet macie ściśle określony podział obowiązków?

ANETA KORUS: Początkowo tak było. Na pewno miało to związek z naszymi cechami charakteru. 

Zatem która z Was jest rozważna, a która romantyczna?

PAULA PIÓRO: Aneta wnosi do naszej pracy spokój, który przydaje się zwłaszcza podczas sytuacji kryzysowych. Muszę przyznać, że ja reaguję o wiele bardziej emocjonalnie, a to wówczas nie pomaga! Natomiast na co dzień moja energia i optymizm dają nam prawdziwego kopa do działania! W tej chwili nad projektami pracujemy wspólnie, tak abyśmy w dowolnym momencie miały taką samą wiedzę o postępie prac.

W swojej pracowni architektki posiadają toaletę myjącą marki Geberit, dlatego klienci mogą bezpośrednio zapoznać się z tym rozwiązaniem.

Za jakie rozwiązania cenicie markę Geberit tak bardzo, że zdecydowałyście się zostać jej Ambasadorkami?

PAULA PIÓRO: Zacznę od tego, że moi rodzice już od dwudziestu lat mają stelaż Geberit! Zatem dokładnie wiem, jaką trwałość i jakość mają produkowane przez markę sprzęty!

ANETA KORUS: Jednak nasza historia współpracy z Geberitem zaczęła się nietypowo, bo od poszukiwania kształtki hydraulicznej. Poruszyłyśmy niebo i ziemię, żaby znaleźć rozwiązanie problemu naszego klienta. Tak dotarłyśmy do marki Geberit, która nam pomogła, a następnie zaprosiła na szkolenie. Tak krok po kroku budowaliśmy naszą relację.

Brodzik KOŁO Nemea wykonany jest z akrylu. Jego powierzchnia jest lekka, a jednocześnie wytrzymała w codziennym użytkowaniu. Odpowiednia twardość powoduje, że jest odporny na zarysowania. www.kolo.com.pl

Jakie z rozwiązań proponowanych przez markę Gebert należy do Waszych ulubionych?

PAULA PIÓRO: Jesteśmy prawdziwymi fankami rozwiązań technologicznych, które proponuje Geberit! Fascynuje nas to, czego nie widać - rozwiązania hydrauliczne, systemy odprowadzania wody, odpływy liniowe. One są po prostu niezastąpione! Oczywiście liczy się dla nas także design, ale podczas naszej pracy projektowej zawsze wychodzimy od funkcji. Marka Geberit ma tutaj tak wiele do zaoferowania, że z prawdziwą przyjemnością i dumą jesteśmy jej Ambasadorkami. Bo to jest firma, która oferuje realne rozwiązania problemów dnia dzisiejszego oraz śmiało wybiega w przyszłość!

 

 

Autor
Nietuzinkowe podejście do naturalnego światła - wywiad z Paulą Pióro i Anetą Korus
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...