Jeśli bywamy w nim rzadko, spędzając czas na oglądaniu telewizji - wystarczy wygodna kanapa, stolik i szafka pod telewizor. Tu idealnie sprawdzi się nowoczesna, modułowa meblościanka. Znajdzie się na niej miejsce na dekoracyjne przedmioty czy kwiaty. I wystarczy, nie ma potrzeby zastawiać salonu wieloma sprzętami, przestrzeń jest także dekoracją!

Komoda pod telewizor z programu mebli skrzyniowych CS140 Cascade z masywna ramą nośną w okleinie z orzecha amerykańskiego lub buku i emaliowanymi na wysoki połysk jednokolorowymi frontami, KLER, od 3049 zł Białe meble z linii Optiplus Modern wykończone na wysoki połysk, z małą ilością elementów ozdobnych, wykonane z płyty i okleiny, OPTIPLUS, witryna 1519 zł, komoda TV 1399 zł, półka wisząca 319 zł, szafka wisząca 999 zł Szafka pod telewizor z kolekcja Malaga w naturalnej okleinie z drewna mahoniowego, elementy dekoracyjne wykonano ręcznie z drewna akacji, VINOTTI FURNITURE, 2688 zł

Jeśli jednak w pokoju dziennym toczy się życie rodzinne i towarzyskie, lepiej być przygotowanym na każdą okazję. Wstawić do pokoju komodę lub szafkę z szufladami, w której można schować kart do gry lub ulubione gry planszowe, przyda się podręczny zestaw książek w regale lub za szkłem bibliotecznej szafy.

Jeśli w salonie mamy kącik jadalniany - sprzętów przyda się jeszcze więcej - komoda na obrusy i serwety, witryna w której zaprezentujemy elegancką zastawę, barek. Wszystko na miarę możliwości przestrzennych naszego pokoju.

Kolekcja mebli Apart to połączenie naturalnych surowców z elementami emaliowanymi na biało, bryły maja geometryczne formy, KM KLOSE, cena zależna od zestawu Komoda z kolekcji Contur o prostej, nowoczesnej linii, z systemem bezuchwytowego otwierania drzwi i szuflad, KM KLOSE, od 3180 zł Komoda telewizyjna z kolekcji Uno Bello o wytrzymałej konstrukcji szuflad, wyposażona w system cichego zamykania, KM KLOSE, od 2621 zł

Przed zakupem mebli warto też przyjrzeć się samemu salonowi, a właściwie temu jak często i na jak długo zagląda do niego słońce. W pomieszczeniach zacienionych nie będą dobrze wyglądały meble ciemne i ciężkie. Lepiej wybierać sprzęty o lżejszych, nowoczesnych formach, z dużymi wstawkami szkła. Na solidne, tradycyjne meble możemy sobie pozwolić, jeśli w naszym salonie nie brakuje ani przestrzeni, ani słonecznego światła.

Zanim kupisz

  • Zastanów się, jakich mebli potrzebujesz w salonie, zależnie od tego, jakie funkcje pełni on w twoim domu.
  • Wybierz jeden lub dwa niewielkie sprzęty, które poza tym, że funkcjonalne, będą też dekoracyjne - np. podświetloną witrynę, barek.