Od kilku lat tapety nie wychodzą z mody, ale i wzornictwo, i sposób, w jaki wykorzystujemy je we wnętrzach wciąż się zmienia. Zapraszamy więc na przegląd najważniejszych tapetowych trendów.

Wraz z modą na styl skandynawski popularne stały się monochromatyczne tapety w geometryczne wzory lub takie, które imitują beton, czy też drewniane deski. Drugim stylem królującym wśród tapet są kolorowe motywy, ale już nie tylko kwiaty... Na czele są rysunki wprost z komiksów i ciekawe multikolorowe wzory. Od kilku dobrych lat nie słabnie moda na fototapety, kiedyś najczęściej wykorzystywane były w kuchni i łazience, teraz stają się główną dekoracją salonu.

Expressions Wilderness. Fototapeta ścienna na podkładzie flizelinowo-celulozowym
Expressions Wilderness. Fototapeta ścienna na podkładzie flizelinowo-celulozowym, druk cyfrowy, zmywalna, odporna na światło, Mr Perswall, PLONERES, 1190 zł

Czarno-białe i szare tapety idealnie pasują to minimalistycznych mebli w podobnej tonacji. Jeśli chcesz ożywić tak urządzone wnętrze dodaj jeden mocny akcent koloru.

Ruutukaava. Tapeta winylowa na flizelinie, 0,7 m x 10,05 m, powtarzalność wzoru co 42 cm, zmywalna, proj. Maija Louekari, Marimekko, MESMETRIC
Illusions. Tapeta tekstylna na podkładzie flizelinowym, szer. 90 cm, Omexco, DEKORIAN

Lubisz kolorowe pomieszczenia? Wybierz taką tapetę. Współgra z każdą aranżacją, wszystko zależy od tego, na jaki wzór się zdecydujesz: angielskie kwiaty sprawdzą się w towarzystwie miękkich sof i postarzanych mebli; geometryczne wzory będą dobrze wyglądać zarówno w mieszkaniu w stylu vintage, jak i w nowoczesnym.

341094. Fototapeta z kolekcji Pip Studio III, 3,72 x 2,8 m, Eijffinger, BELLA ARTE

Fototapeta może mieć każdy wzór, jaki tylko sobie wymarzymy. Na ogół jest najbardziej dekoracyjnym elementem wystroju, który - po pierwsze - nadaje charakter aranżacji, a po drugie - może dużo powiedzieć o nie tylko o guście, ale również o osobowości właściciela danego wnętrza.

Organs. Fototapeta z kolekcji Communication, wykonana z poliestru i celulozy, 1,8 x 26,5 cm, na zamówienie dostępna w każdym rozmiarze, Mr Perswall, MESMETRIC
Woodland. Fototapeta z kolekcji Woodland Life 15, dowolny wymiar na życzenie klienta, Wall & Deco, SQUARE SPACE