Od współczesnego salonu wymagamy nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale także funkcjonalności. Dlatego tak ważną sprawą podczas urządzania tego pomieszczenia jest wybór mebli. I to niezależnie czy aranżacji podlega pokój o dużej, czy małej powierzchni. W małych salonach zależy nam głównie na możliwości ustawienia wszystkich niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu mebli, natomiast w dużych salonach zasadniczą kwestią jest uzyskanie efektu przytulności. Zatem jakie meble wybrać, aby spełniały wszystkie nasze potrzeby?

Sklep z meblami w różnych stylach

Świetnym miejscem do znalezienia inspiracji w zakresie kreatywnego urządzenia salonu jest sklep Meblezagrosze.pl. Sprzedawca oferuje wyroby pochodzące od wielu znanych producentów. W kwestii mebli do salonu, na szczególną uwagę zasługują meble Forte. W opcji jest wiele atrakcyjnych kolekcji tej firmy, w tym: Galactique, Golden State, Havanna, Hud, Kashmir, Lennox New, Locarno, Maximus, Saint Tropez, Sewill, Snow, Suprie, Tanvir, Tiziano, Trass, Trondheim, Tuluza, Urano, White Sea.

Gdy spojrzymy na ofertę, to okazuje się, że firma Forte przygotowała asortyment, który nadaje się do umeblowania mieszkania w każdym stylu. Dostępne są zarówno ultranowoczesne wzornictwo, jak i tradycyjne rozwiązania meblarskie. Meble do salonu wyróżniają się także atrakcyjną kolorystyką. Swoje wymarzone modele znajdą tutaj zwolennicy mebli w różnych odcieniach drewna oraz bieli. Dużą popularnością cieszą się także kolekcje, które łączą w sobie drewno i czerń. Co istotne, meble wyglądają reprezentacyjnie zarówno w komplecie, ale także jako pojedyncze egzemplarze.

Meble do strefy audio-wideo

Salon to miejsce, gdzie chcemy spędzać swój wolny czas. Dlatego ważne jest, aby wydzielić w nim strefę wypoczynkową, w której można wygodnie obejrzeć telewizję, posłuchać muzyki lub zagrać w grę. Każda z tych form rozrywki wymaga odpowiednich urządzeń multimedialnych. We wszystkich kolekcjach mebli Forte dedykowanych do salonu znajdziemy reprezentacyjne i wielozadaniowe szafki RTV.

Meble pod telewizor mogą posiadać zamykana szafkę, szufladę oraz otwarte półki. Z całą pewnością warta uwagi jest szafka z kolekcji Golden State. Charakteryzuje się ona niebanalnym wzornictwem. Do tego umożliwia bezpieczne postawienie sprzętu audio-wideo. W zamkniętej części szafki pomieszczą się wszelkie kable, gry, instrukcje i inne akcesoria.

Meble do przechowywania

Salon to także pokój, w którym przechowujemy różne domowe gadżety i eksponujemy nasze ulubione dekoracje. Trudno wyobrazić sobie salon bez półek, komód i regałów. Półki i regały to meble, na których świetnie prezentują się książki oraz bibeloty. W sprzedaży dostępne są modele z oszkleniem lub bez.

Szklane drzwiczki sprawdzają się w okazji przechowywania szkła, kryształów, porcelany, pucharów. Ograniczają osadzanie się kurzu na tych rzeczach. Jeśli zdecydujemy się na regały z podświetleniem LED to jeszcze skuteczniej wyeksponujemy przechowywane przedmioty.

Meble do przyjmowania gości

Salon bywa również określany pokojem stołowym. Jest to pomieszczenie, w którym chętnie przyjmujemy gości i organizujemy wszelkiego rodzaju uroczystości. Meblami, które przydają się w takich okolicznościach, są oczywiście stoły, krzesła i stoliki kawowe.

Meble Forte proponują zarówno stoły rozkładane, jak i nierozkładane. Możliwość rozłożenia stołu to naprawdę ogromna zaleta. Na co dzień możemy korzystać z jego podstawowych wymiarów, natomiast przed zbliżającym się spotkaniem rozłożyć blat, aby umożliwić gościom wygodne spędzanie czasu w naszym domu.