Czym w ogóle jest cottagecore?

Cottagecore to nic innego, jak styl, który idealizuje wiejskie życie. Jest związany z czasami romantyzmu oraz erą wiktoriańską. Łączy w sobie naturalne tkaniny i wykończenia z dodatkiem elegancji. Stał się popularny dzięki mediom społecznościowym. Osoby prowadzące profile w stylu cottagecore często publikują fotografie pięknej wsi, świeżo zebrane owoce w wiklinowych koszykach, urokliwe sukienki z bufiastymi rękawami w otoczeniu natury, czy stare, drewniane chatki.  

Jakie jest wnętrze w stylu cottagecore?

Styl wiejski, czy też cottagecore to przede wszystkim połączenie elegancji i naturalności. Te wnętrza mają kojarzyć się z prawdziwą wiejską idyllą, ale nawiązują raczej do szlacheckich dworków, niż do mieszkań chłopstwa. Oznacza to, że obok siebie może stać np. prosty, drewniany stół oraz duże lustro ze złoconą, ozdobną ramą. Ten styl charakteryzuje się również naturalnymi wzorami. Dlatego w jego przypadku doskonale sprawdzi się tapeta bądź firany z drobnym, kwiecistym wzorem. Baza kolorystyczna takiego wnętrza powinna być jednak raczej jasna i ciepła, ale stonowana, w kolorach ziemi.

Styl wiejski to meble stylizowane na antyki

Wnętrze w stylu cottagecore to także odpowiednio dobrane meble. Najlepiej sprawdzą się te, które są stylizowane na nieco starsze, bądź po prostu antyczne. Dlatego doskonale sprawdzą się stoły wykonane z drewna, które posiadają rzeźbione nogi, bądź też meble w kuchni o nieco bardziej ozdobnych frontach. Do łazienki w stylu cottagecore doskonale sprawdzi się wolnostojąca wanna, np. z pozłacanymi elementami. Jeśli w domu posiadasz drewniane belki nie ukrywaj ich. Przeciwnie, podkreśl ich obecność. Odmaluj stare drewno i spraw, by pomieszczenie nabrało niezwykle klimatycznego wyglądu.

Jakie dodatki do wnętrza w stylu cottagecore?

Takie wnętrze to przede wszystkim naturalne dodatki. Mieszkania urządzone w stylu cottagecore często oznaczają naturalne rośliny, zarówno cięte (np. w ceramicznych wazonach), jak i rosnące w donicach. Nie bez znaczenia są także dywany, dzięki którym pomieszczenie będzie sprawiało przytulne wrażenie. Idealnie sprawdzają się również wiklinowe kosze, w których np. schowasz buty, albo drobne przedmioty. Całość warto przełamać jakimś eleganckim elementem, takim jak ręcznie robiona porcelana bądź ozdobne lustra czy wieszaki na przedpokoju.

Popularność cottagecore nie wzięła się bez powodu. Takie wnętrze sprawi, że poczujesz się, jakbyś był blisko natury, jednocześnie sprawiając, że mieszkanie będzie niezwykle przytulne i eleganckie. Nie musisz mieszkać na wsi, aby wykorzystać pomysły z tego stylu w swoim domu!