Zmywarka

Choć pierwsze zmywarki do naczyń istniały już w połowie dziewiętnastego wieku, jeszcze w latach 90-tych niewiele gospodarstw domowych mogło pozwolić sobie na taki luksus w kuchni. Z kolei lata dwutysięczne umożliwiły naszym rodzicom zakup pierwszej zmywarki, najpierw w wersji wolnostojącej, a później zabudowanej frontami kuchennymi. Ten sprzęt zrewolucjonizował rynek AGD nie tylko w Polsce! Dzięki zmywarkom zaoszczędziliśmy sporo cennego czasu, który zaczęliśmy poświęcać także przyjemnościom.

Robot kuchenny

Osoby spędzające w kuchni dużo czasu wiedzą ile dodatkowego sprzętu AGD może przydać się podczas gotowania. Najczęściej jest to mikser, blender, waga...A gdyby tak te wszystkie sprzęty zastąpić jednym robotem kuchennym? Na przestrzeni lat roboty znalazły swoje miejsce w wielu kuchniach i z pewnością są oszczędnością nie tylko czasu, ale i miejsca na kuchennym blacie. Dziś roboty podpowiadają nam jakie danie możemy zaserwować rodzinie, potrafią stworzyć dwa dania jednocześnie i nawet laikowi pozwolić na eksperymenty podczas gotowania.

Pralka

Pralka automatyczna - dziś oczywisty sprzęt mający swoje miejsce w każdym gospodarstwie domowym. Ale czy wyobrażamy sobie życie bez niego? Oczywiście, że nie! Wielodzietne rodziny korzystają z pralki nawet dwa razy dziennie. Powrót do prania ręcznego brzmi jak horror? Całe szczęście nam to nie grozi!

Suszarka do ubrań

Skoro wspomnieliśmy o pralce, nie zapominajmy także o jej siostrze bliźniaczce - suszarce bębnowej. Choć nie jest to niezbędny sprzęt znajdujący się w każdym gospodarstwie domowym, jedno jest pewne - jak już raz się na nią zdecydujesz, nie będziesz mógł sobie przypomnieć jak wyglądało Twoje życie wcześniej!

Bidetka

Bidetka - mówi Wam to coś? Nie jest to jeszcze popularny sprzęt, ale bardzo pomocny, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z toalety! Bidetka to nic innego jak dodatkowa słuchawka prysznicowa umieszczona obok sedesu. Umożliwia umycie się po każdym korzystaniu z toalety - pomocne zwłaszcza w domach z małymi dziećmi.

Odkurzacz - bezprzewodowy, automatyczny lub centralny

Jeszcze kilka lat temu w każdym domu był jeden tradycyjny odkurzacz przewodowy. Sprzątanie nie należało wtedy do przyjemności, zwłaszcza kiedy do odkurzenia mieliśmy dwupiętrowy dom. Wnoszenie ciężkiego sprzętu po schodach to nie lada wyzwanie! Na szczęście te lata mamy już za sobą. Dziś gospodarstwa domowe wyposażone są w dodatkowe odkurzacze bezprzewodowe, które w każdej chwili możemy mieć pod ręką. Są lekkie, poręczne i nie wymagają stałego podłączenia do kontaktu. Konsumenci chwalą sobie także odkurzacze w wersji automatycznej. Nastawione na konkretną godzinę mogą zająć się sprzątaniem nawet podczas nieobecności domowników. Posiadacze dużych domów polecają również montaż odkurzacza centralnego. Rozprowadzone w ścianach rury pozwalają na podłączenie go w wielu pomieszczeniach.

Młynek w zlewie

Chyba nikt z nas nie lubi wyjmować resztek jedzenia ze zlewu prawda? Ale jak pozbyć się go nie zapychając rur? Z pomocą nadchodzi młynek mielący zamontowany wewnątrz zlewu. Kto raz wypróbuje tego rozwiązania, już nigdy nie wróci do tradycyjnej formy zmywania.

Bateria z termostatem

Masz ochotę na orzeźwiający prysznic, włączasz wodę i raz jest za zimna, za chwilę robi się zbyt gorąca? Narasta frustracja, której uniknąć można decydując się na montaż baterii z termostatem. Raz ustawiona idealnie dobrana temperatura zapewni komfort podczas każdego korzystania z natrysku.

Smart home

Inteligentne rozwiązania do domu jeszcze kilka lat temu wydawały się zbędnym luksusem. Dziś nawet popularne sklepy z wyposażeniem wnętrz posiadają w swojej ofercie inteligentne żarówki, zasłony czy głośniki. Rynek smart home z roku na rok się rozrasta oferując klientom coraz to nowe, innowacyjne rozwiązania. Choć bez niektórych z nich zdecydowanie można by było się obejść to już technologia zabezpieczająca dom przed złodziejami lub po prostu ułatwiająca nam codzienne życie zapalając automatycznie światła w domu sprawia, że żyje nam się zdecydowanie lepiej.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe rzadko występuje w mieszkaniach w bloku, raczej częściej spotykamy to rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to absolutne must have w dzisiejszym budownictwie. Możliwość chodzenia boso po posadzce gdy za oknem sroga zima brzmi kusząco, prawda?

Autor
10 rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie życia w domu! Jeszcze lata temu było to nie do pomyślenia!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....