Minione dekady pokazują, że ponadczasowy styl nigdy nie wychodzi z mody! Dlatego dla wszystkich wielbicieli i miłośniczek klasycznych rozwiązań, polecamy wnętrza w stylu vintage. Dzięki takiemu wystrojowi mieszkania zapewnisz sobie sentymentalną podróż do pięknej przeszłości i nadasz swojemu domowi prestiżowy wygląd z klasą!

Wnętrza vintage - design dla sentymentalnych…

Kochasz klimat starych kamieniczek, wolisz słuchać muzyki z winylowych płyt niż z plików MP3, a łuszcząca się z okiennic farba stanowi dla Ciebie atut - prawdopodobnie oznacza to, że cierpisz na chroniczny sentymentalizm. Ale nie ma się czym martwić - przy odpowiedniej mobilizacji z pewnością uda nam się urządzić idealną przestrzeń dla Ciebie.

Warto przede wszystkim zacząć od podłogi i schodów - oczywiście obowiązkowo powinny być wykonane z naturalnego drewna i mieć tzw. "duszę". No tak, ale co zrobić, jeśli mieszkamy w nowym budownictwie - jak nadać naszym powierzchniom retro charakter? Naprzeciw temu na szczęście wychodzą nam modne postarzane deski podłogowe, które co prawda są nowe, ale użyto na nich specjalnej postarzającej techniki.

Fot. Marchewka

Jeśli zaś mieszkasz w piętrowym domu lub mieszkaniu, to musisz pamiętać także o odpowiednio dopasowanych schodach. W takim wypadku wystarczy zdecydować się na jeden z bardziej klasycznych modeli - w naszej ofercie znajdziesz przepiękne ręcznie rzeźbione schody ze szlachetnych gatunków drewna, które stylem nawiązują do dawnej tradycji designu. Z pewnością zachwycisz się ich płynnymi gładkimi poręczami czy eleganckimi secesyjnymi balustradami… Gwarantujemy, że Twój dom zyska dzięki temu niepowtarzalny klimat vintage!

Fot. Marchewka

Meble w stylu vintage - dla wnętrz z "duszą"!

Kolejnym krokiem w projektowaniu wnętrza naszego lokum, powinno być znalezienie odpowiednich mebli w stylu vintage. I w tym przypadku również rekomendujemy klasykę designu, często można znaleźć zarówno autentyczne antyki z wybranej epoki, jak i współcześnie wyprodukowane meble, stylizowane na dawny styl lub reedycje modeli z minionych dekad.

Znajdź wymarzony stół, krzesła, regał czy barek w stylu retro, które powstają z wyjątkowym indywidualnym podejściem dla poszczególnych mebli, a dzięki staranności meblarzy pozostają precyzyjnie wykonane aż po najdrobniejszy szczegół.

Fot. Marchewka

Wnętrza w stylu vintage współgrają z nowoczesnymi rozwiązaniami

No dobrze, ale jednak dziś żyjemy w latach dwudziestych… XXI wieku - może zatem warto poeksperymentować z mieszaniem styli. Ciekawie z elementami vintage współgrają nowoczesne dodatki, które odświeżają wygląd wnętrza i nadają mieszkaniu odważny niezwykły charakter. Spróbuj np. z nowoczesną lampą albo oryginalnym dywanem - na pewno osiągniesz intrygującą kombinację. Również odwrotnie: nowocześnie urządzone wnętrza świetnie się prezentują z wyrazistymi dodatkami w stylu retro - wypróbuj także w swoim domu!

Fot. Marchewka

Dzięki takiemu połączeniu: podłóg, schodów oraz mebli, możemy osiągnąć niezwykle spójne wnętrze w stylu vintage. Gwarantujemy, że trwałość takich mebli będzie ich niezaprzeczalnym atutem - w końcu za kilka dekad nadal będą w modzie, a Ty będziesz mógł cieszyć się przepięknym wystrojem mieszkania. W takim klimacie zupełnie inaczej płynie czas…

Więcej informacji na: www.marchewka.pl