Deska Barlinecka jest nie tylko piękna, ale też trwała i odporna na uszkodzenia. Może być montowana na ogrzewaniu podłogowym, zarówno elektrycznym jak i wodnym oraz systemach chłodzenia podłogowego. Montaż Deski Barlineckiej może być tzw. czysty czyli pływający dzięki zamkom "klik" lub klejowy. To tylko niektóre z zalet Deski Barlineckiej.

Zalety drewnianej podłogi - estetyka, komfort i zdrowie

Współczesny design stawia na autentyczność i naturalność. Odrzuca podróbki, falsyfikaty i imitacje. Wraca do korzeni i pierwotnych materiałów - wełny, skóry, kamienia oraz przede wszystkim drewna. Korzystajmy z tego trendu, bo drewno we wnętrzach to coś więcej niż tylko modny wygląd. Drewno wykorzystywane przy aranżacji tworzy swoisty mikroklimat, ponieważ nieustannie "oddycha", czyli wchłania wilgoć, gdy jest jej dużo i wypuszcza, gdy powietrze staje się zbyt suche. Drewno jest również wspaniałym izolatorem akustycznym i elektrycznym, doskonale akumuluje ciepło i jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Te wszystkie prozdrowotne walory drewna to jednak dopiero początek jego zalet.

Kolekcja Tastes of Life - podłogi Barlinka z duszą

Drewniana podłoga może mieć typowy "drewniany" kolor. Taka będzie najbardziej neutralna, piękna w naturalny sposób, z sękami i widocznym rysunkiem słojów. Ale jeżeli chcemy czegoś więcej, postawmy na podłogę barwioną. Kolekcja Tastes of Life Barlinka to unikalne barwione podłogi drewniane, które odnajdą się idealnie w nowoczesnych designerskich wnętrzach. Taka podłoga to połączenie autentyczności naturalnego drewna z designerskim sznytem.

Różnorodność i wybór - odkryj bogactwo kolekcji

W ofercie Barlinka znajduje się prawie 100 różnych dekorów w wielu wybarwieniach i wymiarach. Począwszy od 1-lamelowych desek o szerokości 210 mm i długości 2200 mm z kolekcji Senses, po 1-lamelowe deski o wymiarach 180x2200 mm, po Deskę Barlinecką, którą możemy układać we wzór Jodły Klasycznej (110x660 mm, 130x725 mm, 180x725 cm). Jodłę Klasyczną od Barlinka możemy układać bez konieczności posiadania prawej i lewej klepki, a wszystko za sprawą innowacyjnego zamka czołowego - Optilock. Całości oferty dopełnia Deska Barlinecka, którą układamy we wzór Jodły Francuskiej (chevron) o wymianach 130x725 mm.

Drewniane listwy przypodłogowe - funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie

Jeśli mamy podłogę drewnianą warto zamontować drewniane listwy przypodłogowe. Główną funkcją drewnianych listew przypodłogowych jest maskowane szczelin dylatacyjnych pomiędzy ścianą a podłogą. Dzięki nim ukryjemy także kable, które można łatwo umieścić w specjalnym rowku. Ponadto listwy przypodłogowe odpowiadają za odpowiednie ułożenie paneli i desek, chroniąc je przed przemieszczeniem nawet wtedy, gdy ulegną ewentualnym odkształceniom. Co więcej, zapobiegają one również wnikaniu kurzu pod podłogę i zabezpieczają dolną część ścian przed porysowaniem i zamoczeniem w czasie sprzątania.

Więcej informacji na: www.barlinek.com.pl