Czym jest styl hotelowy?

Przytulny, ale przede wszystkim funkcjonalny i niezwykle wygodny. Na próżno szukać w nim wolnostojących dekoracji, ponieważ tworzony jest z myślą o zapełnianiu przestrzeni elementami życia codziennego. Stawia na jakość materiałów i ponadczasowość wyposażenia. Taki właśnie jest styl hotelowy, który możesz stworzyć we własnym wnętrzu wykorzystując poniższe inspiracje. 

Jakie kolory w stylu hotelowym?

Styl hotelowy kocha się w porządku i wyrafinowaniu, zastępując radosną feerię barw, stonowanymi kolorami. W sypialni hotelowej odnajdą się więc beże, brązy, szarości, pastele czy ponadczasowa biel oraz czerń. Uosobieniem wnętrza jak w hotelu jest więc wąska paleta barw, subtelna gra odcieni i struktur. Podłoga, tapeta, często drewniane lub tapicerowane meble, uchwyty, poduszki czy lampy - wszystkie te elementy łączą się tu w harmonijną całość, kreując atmosferę spokoju i wyrafinowanej elegancji.

Sypialnia w stylu hotelowym | poduszki dekoracyjne z kolekcji Individuals oraz Insectarium by Maja Laptos Studio, www.majalaptos.com, fot. Fotomohito

Jakie dodatki do sypialni w stylu hotelowym?

Moc tekstyliów

To co wyróżnia styl hotelowy to przede wszystkim szeroka gama tekstyliów o różnorodnych strukturach, które nie tylko dodają wnętrzu przytulności, ale pełnią też swoją funkcję. Tapicerowany zagłówek to absolutny must-have sypialni w stylu hotelowym, zaprojektowany z myślą o tym, aby oprzeć się o niego, zagłębiając się w pasjonującej lekturze.

We wnętrzu jak w hotelu warto postawić też na zasłony zaciemniające, dzięki którym złapiesz pierwsze promienie słońca dopiero wtedy, gdy faktycznie będziesz na to gotowy. Urządzając sypialnię w stylu hotelowym warto pozwolić sobie również na kilka jakościowych dodatków, które ubiorą łóżko „od stóp do głów”.

Dodanie kilku poduszek dekoracyjnych z materiału o wysokiej tolerancji na zagniecenia oraz sztywniejszej narzuty sprawi, że przy niskim nakładzie pracy, codziennie będziemy mogli czuć się jak we własnym hotelu.

Wysublimowane dodatki

Styl hotelowy to również dekoracyjne detale, chociażby w postaci uchwytów umieszczonych na szafkach nocnych z szufladami czy w szafie obitej wysokojakościową tkaniną. W połączeniu z tekstyliami i naturalnym drewnem w stonowanej kolorystyce, z łatwością odnajdą się złote uchwyty meblowe czy dekoracje ścienne, które nie zajmują miejsca, a dodają przestrzeni charakteru.

Złote, mosiężne uchwyty meblowe Sun, PAP DECO, www.papdeco.com

Gra światła

Styl hotelowy uwielbia symetrię, dlatego na stolikach nocnych pojawiają się w nim lampy stołowe, szklane lub ceramiczne, współgrające z wysokim zagłówkiem. Subtelnie rozproszone światło lampy sufitowej w połączeniu z lampami stołowymi, których szukać można również na często znajdujących się w sypialni hotelowej biurkach czy toaletkach, nadaje wnętrzu klimat błogiego relaksu, do którego chętnie wracamy każdego wieczora.

Po lewej: Lampa stołowa Kenya | Presige Line od 4concepts, www.4concepts.pl Poduszki dekoracyjne z kolekcji Individuals oraz Insectarium by Maja Laptos Studio, www.majalaptos.com. Po prawej: Szklana lampa stołowa Roma Gold z dekoracyjnym chwostem i welurowym abażurem | Prestige Line, 4concepts, www.4concepts.pl