Spanie bez kompromisów

Sen jest jedną z kluczowych potrzeb naszego organizmu. Ten najbardziej efektywny przypada pomiędzy 22 a 7 rano. To nie przypadek. Wynika to z naszego zegara biologicznego. Jak możemy zadbać o własną regenerację i budzić się rano wypoczęci?

Czas zacząć od organizacji komfortowego miejsca do spania. Niezawodne będzie łóżko sypialniane z materacem. A co jeśli nie mamy miejsca na sypialnie? Czasem wybieramy pomiędzy większym pokojem dla dzieci a własnym miejscem do spania. Bądźmy tu jednak bezkompromisowi. Sypialnia, nawet niewielka, powinna mieć kompletne łóżko - to "lekarstwo" dla naszego samopoczucia. Rozwiązaniem może być najnowsza kolekcja łóżek Dreamy Aurora - polskiej marki Miuform.

Dreamy Aurora to bardzo funkcjonalny i ergonomiczny model. Ważnym elementem tego łóżka jest forma tapicerowanej ramy, która nie dodaje nam kolejnych, tak cennych w małych pomieszczeniach centymetrów szerokości.

Łóżko Dreamy Aurora z pojemnikiem do przechowywania

Materac układany jest na ażurowym stelażu z listew sprężynujących, aby zapewnić maksymalny komfort wypoczynku. Pod całą powierzchnią materaca znajduje się obszerna skrzynia do przechowywania. Celowo skrzynia nie ma zamontowanej podłogi, co pozwala na włożenie do niej nawet cięższych i wyższych przedmiotów, dla których zwykle trudno znaleźć nam schowek w mieszkaniu. Do skrzyni można się z łatwością dostać, gdyż  zastosowano mechanizm na pneumatycznych podnośnikach. Dostępne w kolekcji rozmiary łóżek dwuosobowych pasują do standardowych wymiarów materacy (łóżko 140x200, łóżko 160x200, łóżko 180x200). A zatem śpimy komfortowo i maksymalnie wykorzystujemy każdy centymetr powierzchni pomieszczenia.

Łóżko Dreamy Aurora z pojemnikiem do przechowywania

Oprzyj się wygodnie

Nie bez znaczenia jest projekt całego wnętrza przeznaczonego na nasz relaks. Naturalne kolory ścian, miękkie tkaniny, zaciemniane okna i nastrojowe światło pozwolą nam łagodnie wejść w strefę snu. Łóżko tapicerowane Dreamy Aurora czy bestsellerowa kolekcja łóżek Sleepy Luna idealnie wkomponują się w taką aranżację. Ich wyróżniającym elementem są zastosowane tkaniny. Dreamy Aurora ma oryginalne wezgłowie, które stworzone jest z połączonych ze sobą tapicerowanych elementów o różnej wysokości. Tworzą one w sypialni interesujący wizualnie efekt geometrycznej płaskorzeźby. Wysoki zagłówek do łóżka wykonany jest z miękkiej tkaniny, wypełniony grubą pianką, co zapewnia najwyższy poziom relaksu, wygodę przy czytaniu książek czy oglądaniu ulubionych filmów. Tapicerowany jest tkaniną plamoodporną, łatwo zmywalną, a co za tym idzie higieniczną. Naturalna paleta barw, kolorów ziemi daje dużą swobodę aranżacji sypialni.

Łóżko Sleepy Luna z pojemnikiem do przechowywania

Śpij pięknie

Inną propozycją, nieco odrębną stylistycznie jest kolekcja łóżek - Sleepy Luna. Wyróżnia się bardzo miękkim, tapicerowanym wezgłowiem przypominającym przewieszoną przez ramę łóżka kołdrę. Poszycie wiązane z boku na troczki to zabieg zarówno estetyczny, jak i praktyczny - można je zdejmować do prania. Oryginalne pikowane wezgłowie dające efekt 3D wyróżnia tkana na Podlasiu tkanina z wyraźnym płóciennym splotem. Gwarancję komfortowego wypoczynku dają też drewniane listwy sprężynujące pod materac. Zarówno rama, listwy, jak i nóżki wykonane zostały z drewna bukowego. Możliwość prania elementów tapicerowanych, jak i wysokie nóżki łóżka, które pozwalają na wjazd pod powierzchnię robota sprzątającego, mają znaczenie higieniczne i antyalergiczne. Sleepy Luna występuje także w wersji z praktyczną skrzynią do przechowywania, którą otworzymy bez wysiłku dzięki zamontowanym pneumatycznym podnośnikom. 

Łóżko Sleepy Luna z pojemnikiem do przechowywania

Kanapa na dobry sen

Przedstawione wyżej propozycje łóżek ekonomicznie wykorzystują  dostępną przestrzeń, co sprawia, że nawet w małym pomieszczeniu możemy urządzić swoją strefę relaksu. A co, jeśli naprawdę nie mamy miejsca na zorganizowanie sypialni?

Spanie na rozkładanej kanapie jest często łączone z brakiem komfortu - to dlatego, że zdecydowana większość mebli rozkładanych dostępnych na rynku ma funkcję spania tzw. okazjonalnego. Warto rozróżnić spanie dla gości od codziennego użytkowania kanapy, która zastępuje łóżko sypialniane. I tu z pomocą przychodzi Miuform z autorskim rozwiązaniem - nowoczesną kanapą z funkcją spania do użytkowania na co dzień!

Sofa rozkładana Charming Charlie SLIM

Wbudowany w rozkładaną kanapę materac nawierzchniowy to idealne połączenie potrzeb - wygodnego snu i konieczności spania na sofie. Materac typu topper, stanowiący integralną część sofy, to innowacyjne rozwiązanie, które zastosowano w kilku modelach kanap rozkładanych do spania Miuform - Charming Charlie SLIM, sofa Simon, czy sofa Tender Eddie.

Sofa rozkładana Simon

Wszystkie zaskakują z jednej strony atrakcyjną bryłą (to często było do tej pory najsłabszą cechą kanap z funkcją spania), z drugiej, bardzo wygodnym siedziskiem - dzięki materacowi nawierzchniowemu wkomponowanemu w projekt, zyskujemy miękkie i wygodne miejsce do czytania, oglądania telewizji, czy relaksu z książką. Ale, co najważniejsze, to rzeczywiście bardzo funkcjonalnie zaprojektowane modele sofy rozkładanej wykorzystujące atuty materaca nawierzchniowego. Nie trzeba już szukać na niego osobnego miejsca w mieszkaniu a jego zastosowanie gwarantuje komfort spania na równej  i jednolitej powierzchni. Oddychająca tkanina, typowa dla pokryć materacy, zapewnia higieniczne użytkowanie. Wszystkie te sofy rozkładane posiadają też skrzynię do przechowywania.

Sofa rozkładana Tender Eddie

Zdajmy sobie sprawę, że odpowiednie miejsce do spania decyduje aż w 90% o naszym zdrowym śnie. Daje więcej energii do działania, wspiera regenerację naszego ciała, zapobiega bólom mięśni i kręgosłupa. Zdrowy i satysfakcjonujący sen każdego dnia jest naprawdę w zasięgu ręki. Warto o siebie zadbać -  a powyższe  propozycje sprawią, że będzie wygodnie i pięknie. Zasługujesz na dobry sen.

Więcej informacji na: www.miuform.com