Pośród bujnego ogrodu, na wielkim tarasie z oszałamiającym widokiem na miasto albo na małym balkonie. Wszędzie, bez względu na metraż, można wykreować komfortową i nastrojową przestrzeń wypoczynku pod chmurką. Pomoże w tym nasz przegląd najmodniejszych mebli outdoorowych - tegorocznych nowości.

Meble i dodatki tarasowe niezmiennie od stuleci bazują na najrozmaitszych plecionkach. A jednak rzut oka wystarczy, by dostrzec, że najmodniejsze modele outdoorowe wyraźnie upodobniły się do pokojowych. Dopiero w trakcie użytkowania pokazują, jak świetnie uodporniły się na kaprysy pogody. 

Kolekcja Exa zwraca uwagę drewnianą konstrukcją i plecionką przypominającą rybacką sieć.

Dowodzi tego m.in. kolekcja Kampala White. Może stanąć i na tarasie, i w przytulnym salonie. Utkana z miękkiej, ale wodoodpornej tkaniny, w każdej sytuacji zapewni wyjątkowy komfort. A do tego w niezwykle sugestywny, ujmujący sposób kreuje wyjątkową atmosferę błogiego relaksu. Kto nie miałby ochoty się w nią wtulić?

Sofy i fotele Kampala White obiecują wyjątkowy komfort. I dotrzymują słowa!

Pięknie się plecie

Wieloelementowa kolekcja Moma wyróżnia się plecionką z eleganckim motywem szachownicy.

Nie znaczy to, że z mody wyszły tradycyjne meble wyplatane. Przeciwnie - m.in. za sprawą technorattanu, który  znakomicie naśladuje naturalny materiał, ale jest w pełni odporny na deszcz, przeżywają prawdziwy renesans. Przybywa efektownych form, pojawiają się też całkiem nowoczesne wzory splotów - od romantycznych czy pełnych nostalgii aż po propozycje nowoczesne, wręcz awangardowe.

Seria Maye Gray daje odczucie kontaktu z naturalnym materiałem, ale uwalnia od troski o pogodę.

Ich niezwykle bogata oferta ułatwia stworzenie aranżacji o dowolnym charakterze. Dla przykładu - komu bliska jest wyrazista geometria, może wybrać kolekcję Moma albo Maye Grey. Z kolei miłośnikom organicznych form bez wątpienia spodoba się wariant Maye Natural, o miękkiej, opływowej linii.

Miękkie kształty serii Maye Natural emanują łagodnością i przytulnością.

Nowe wątki

Plecionki powstają nie tylko z nowoczesnych naśladownictw rattanu, wikliny czy bambusa. Również z lin, sznurów i sznurków. Nasz artykuł otworzyło zdjęcie kolekcji Lorra z interesującym motywem gęstej szarej sieci na oparciu. Jej elastyczne sploty znakomicie dostosowują się do kształtu ciała, a także zapewniają miły przewiew. Latem obie te kwestie nabierają fundamentalnego znaczenia.

Fotele i kanapy Lorra równie dobrze zaprezentują się na tarasie, co w salonie wychodzącym na ogród.

Warto też zwrócić uwagę na szlachetny i modny detal: drewniane nogi. Te same walory ma m.in. premierowa kolekcja Lorra, idealna na taras będący naturalnym przedłużeniem salonu, otwartym dla domowników i gości.

Dostępne w wielu wariantach fotele Cocoon pozwalają przyjemnie się bujać - i to w dowolnym miejscu.

Czasem ma się jednak ochotę poprzebywać wyłącznie we własnym towarzystwie. Skoro tak, nie można przegapić bestsellerowego fotela bujanego Cocoon - teraz także w odcieniu taupe. Zawieszony na przenośnej podstawie, umożliwia swobodną zmianę widoków czy ekspozycji na słońce. Właśnie tak, jak lubisz! A jeśli masz ochotę na jeszcze więcej pomysłów i inspiracji, zajrzyj do jednego z salonów Miloo Home albo na www.miloohome.pl