W nowoczesnym budownictwie, przestronne drzwi tarasowe stanowią istotny element nie tylko architektoniczny, ale i dekoracyjny, stając się centralnym punktem salonu, a zarazem wizytówką domu i dumą właścicieli. Ich największą zaletą jest fakt, że niwelują ramy zamkniętych wnętrz, które stają się teraz otwarte na otaczającą je przestrzeń. To dzięki nim piękny widok na ogród lub otwarty krajobraz może towarzyszyć nam przez cały dzień, bez konieczności wychodzenia z domu.

Choć na rynku dostępne są różne typy drzwi tarasowych, zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie systemy podnoszono-przesuwne (w skrócie HS). Za tym rozwiązaniem przemawia naprawdę wyjątkowy potencjał aranżacyjny. Z jednej strony jest to możliwość wykonania rozległych przeszkleń, złożonych z bardzo dużych elementów szklanych, a z drugiej możliwość zastosowania płaskiego progu. Dzięki temu, wnętrza płynnie łączą się z otoczeniem, a wychodząc na taras możemy być pewni, że absolutnie żadna przeszkoda nie stanie nam na drodze.

ECO PASS - niski próg

Firma SIEGENIA wprowadziła na rynek pod nazwą ECO PASS kompleksową ofertę takich rozwiązań. W zależności od wariantu możemy wybierać pomiędzy standardowym progiem ECO PASS z szyną jezdną o wysokości 15 mm, progiem "bez barier" z szyną jezdną o wysokości 5 mm lub ekskluzywną wersją axxent, w przypadku której szyna jezdna jest całkowicie zabudowana w profilu progu i nie wystaje ani na milimetr ponad poziom podłogi.

System przesuwny ukryty w posadzce 

Decydując się na system przesuwny z progiem ukrytym w posadzce, musimy pamiętać, że taka konstrukcja ma swoje wymagania technologiczne - związane z uszczelnieniem, podparciem konstrukcji czy odprowadzeniem wody. Dzięki dostępnym obecnie rozwiązaniom, możemy całkowicie pozbyć się obaw przed nieszczelnością niskiego progu i jednocześnie mieć pewność, że system ECO PASS, spełnia najwyższe kryteria pod względem szczelności i termoizolacyjności. 10-komorowa konstrukcja progu zapewnia korzystny współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 1,1 W/m²K. Dodatkowe produkty uzupełniające w postaci osłony pogodowej oraz systemu drenażowego, skutecznie chronią przed wilgocią i troszczą się o odprowadzenie nadmiaru wody z progu. Montowane od zewnątrz profile uszczelniające, a także wykonane z ekstrudowanych płyt z pianki polistyrenowej ukryte pod progiem profile cokołowe, ograniczają przenikanie ciepła, nawet w miejscach, których nie widzimy.

Z progiem czy bez progu?

Próg lub jak kto woli jego brak, to jeszcze nie wszystko - oferta SIEGENIA obejmuje także szeroką gamę elementów wykończeniowych, w tym drenażowe odprowadzenie wody ze zintegrowanym systemem uszczelnień. Drewniana listwa progowa, w której umieszczona jest szyna jezdna, pozwala na kolorystyczne dopasowanie progu do profili ramy lub koloru podłogi. W ramach dodatkowego wyposażenia, oferta zawiera również podświetlenie progu oraz atrakcyjne, wykonane ze stali nierdzewnej detale wykończeniowe Kubus Design.

Więcej informacji na: www.siegenia.com