Dziś klienci wybierając grzejnik zwracają dużą uwagę na wygląd. Dlaczego nabrał tak dużego znaczenia?

Oczywiście każdy grzejnik musi mieć właściwą dla danego pomieszczenia moc grzewczą, ale grzejników o jednej konkretnej pasującej do danego pomieszczenia mocy jest wiele. W ostatnich latach cały postęp w budownictwie poszedł w kierunku energooszczędności i estetyki. Dlatego też powstały grzejniki dekoracyjne.

Basics 25 Tubes Kalmar

Energooszczędność oznacza absolutny zakaz zasłaniania grzejników, gdyż każda przeszkoda między grzejnikiem a przestrzenią do ogrzania jest stratą ciepła i pieniędzy, jest tym samym zła dla środowiska i naszego portfela. Z tego punktu widzenia maskowanie grzejników jest passe. I na szczęście nie trzeba tego już robić, bo postęp w grzejnikach polega na ulepszaniu ich wyglądu właśnie po to, by było ładnie i ciekawie a przy tym funkcjonalnie. Wzornictwo w pewny sensie otworzyło furtkę dla energooszczędności. W dobie indywidualizacji, nastawienia na życie w przyjaznym i ładnym otoczeniu design w grzejnikach przez ostatnie 30 lat bardzo się rozwinął.

Milano Tubes Kalmar

Retro vs nowoczesność. Co dziś jest w trendach w ogrzewaniu?

Dwadzieścia lat temu nowoczesne były grzejniki płytowe i zwykłe aluminiowe grzejniki żeberkowe. W łazienkach hitem były zwykłe rurkowe drabinki, których bryła powstała na bazie fantazji spawacza w fabryce. Dziś bryłę grzejnika tworzą często znani projektanci a ich dzieła nie przypominają tamtych rozwiązań. Obecnie nawet gdy mamy grzejniki aluminiowe to mają one wyszukane i bardzo przemyślane wzorniczo formy. W łazienkach bardzo często są grzejniki dekoracyjne z dodatkowymi relingami na ręczniki, a jeśli już są to popularne grzejniki drabinkowe to o przemyślanych proporcjach i z ciekawszej np. kanciastej czy delikatniejszej rurki.

I-Ching Tubes Kalmar

W ostatnich latach z rozpędem wkroczyły na rynek grzejniki kamienne - o ciekawych bryłach wykonane ze sproszkowanego kamienia oraz grzejniki pełniące dodatkowe funkcje np. lustra czy półki. Są też grzejniki o nietypowych architektonicznych formach, które w każdym wnętrzu stają się dekoracją, dodają wzorniczej energii, intrygują wyglądem. Są na pewno znakiem najwyższej jakości we wnętrzarskich wyborach. Wiele osób patrząc na nie w ogóle nie wie, że są to grzejniki - co ludzi bardzo intryguje.

Nobilis Kalmar

Kolorowe rewolucje: jak moda na barwy wpływa na wybór grzejnika

Oczywiście, moda na kolory tak jak we wnętrzach często się zmienia. Warto jednak pamiętać, że moda przemija a dobrze dobrany do stylu wnętrza grzejnik będzie świetnie wyglądał i po latach. Dlatego tak ważny jest wybór kształtów z pełnej gamy możliwości a nie tylko gra kolorem. Bo zamiana grzejnika jest znacznie trudniejsza niż zamiana lampy czy kanapy. W przeszłości mieliśmy w grzejnikach modę na błyszczącą biel, chrom, potem złoto, dziś wciąż wybierane są matowe biele i czernie czasem z elementami złota, które czasem ustępują miejsca kolorom ziemi.

Step by Step Tubes Kalmar

Najważniejsze jest jednak, by grzejnik nie był oderwany od koncepcji wnętrza a wręcz odwrotnie - podkreślał je pokazując świadome, wysmakowane wybory. Grzejnik to widoczny element każdego wnętrza i wybierany na lata, więc powinien być ze szczególną uważnością wybierany.

TBT Tubes Kalmar

Ekspert radzi: kluczowe kroki do idealnie dobranego grzejnika

Po pierwsze skorzystać z pomocy fachowców, którzy specjalizują się w doborze grzejników i jednocześnie tych, którzy nie mają ograniczonego wyboru i wiedzy do jednej czy trzech marek. Wybór grzejnika to zresztą ogrom wiedzy merytorycznej od przyłączy i zaworów począwszy a na wsparciu wiedzą podczas montażu skończywszy. W firmie Kalmar każdy handlowiec jest szkolony przez kilka miesięcy a wiedza oparta jest na kilkunastu latach doświadczeń w sprzedaży tego typu produktów. To pokazuje, że dobór grzejników ma wiele merytorycznych zakamarków.

Postęp we wzornictwie doprowadził do istnienia bardzo wielu sposobów zasilania grzejników, z którymi bez wsparcia doświadczony instalator, który jednak montował dotąd w większości tradycyjne grzejniki, może sobie nie poradzić. Stąd specjalizacja w sprzedaży grzejników dekoracyjnych zaczyna się na maksymalnie dużej ofercie, wiedzy w zakresie doboru i montażu grzejników, z której często klienci, projektanci i instalatorzy korzystają.

Zaczynamy od określenia mocy grzewczej, ilości grzejników, miejsca na ścianie czy podłodze, które możemy na nie przeznaczyć. Następnie wybieramy ze wszystkich grzejników spełniających uwarunkowania techniczne danego wnętrza te grzejniki, które podkreślą styl wnętrza a na końcu konfigurujemy dodatki. Specjalizacja sprawia, że gwarantujemy wybór ze wszystkiego co jest dostępne na europejskim rynku. Poza poprowadzeniem do określenia najlepszego rozwiązania, dajemy też wsparcie w zakresie wytycznych do montażu. Finalnie zależy nam na tym by każdy użytkownik grzejnika, był przekonany że wybrał najlepszą możliwą opcję a wybrany wzór, by wzbogacał wnętrze i pokazywał estetyczne wysmakowanie.

Więcej informacji na: www.kalmar.waw.pl