Janne Kyttanen jest projektantem z wizją. Jako jeden z pierwszych dostrzegł ogromne możliwości, jakie stwarza technologia drukowania przestrzennego. Stosuje ją w przypadku swoich projektów i wręcz uważa za przyszłość designu.

Według Jannego wkrótce każdy sam będzie mógł być producentem, a projekty będą tak łatwo dostępne - poprzez sieć - jak dzisiaj muzyka, filmy czy książki.

Nie ma chyba takiej dziedziny wzornictwa, w której Janne Kyttanen nie próbowałby swoich sił. Projektuje luksusowe meble, lecz także narzędzia chirurgiczne, etui na telefony komórkowe i iPady a nawet... guziki.

Urodził się w Finlandii, kraju o znakomitych tradycjach związanych z designem. Kształcił się w Barcelonie w Escola De Disseny, a potem w słynnej Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie. A Holandia stała się jego drugą ojczyzną, tu bowiem mieszka i pracuje. Ale nie zapomniał o rodzinnej Finlandii. W Helsinkach działa jego firma Freedom of Creation, która specjalizuje się w projektowaniu wyłącznie pod kątem techniki 3d printing.