Katalin i Andras Ivanka to węgierska para designerów, która swoją energię twórczą zaangażowała w ujarzmienie materiału z pozoru niewdzięcznego, nieefektownego i mało przyjaznego. Jednak ich talent sprawia, że dom urządzony w betonie jest przytulny, ciepły i barwny.

Swoje designerskie studio założyli w Budapeszcie siedem lat temu. Składa się ono z laboratorium, gdzie powstają projek­ty i szkice, oraz niewielkiej fabryki, którą opuszczają gotowe pro­dukty. Niektóre z nich to egzemplarze unikatowe, przygotowywa­ne na konkretne zamówienie, inne wychodzą z "Ivanka Beton Design" w niewielkich seriach.

Katalin i Andras Ivanka skupili się przede wszystkim na materiale. Chcą udowodnić, że beton jest plastyczny i wszechstronny. Dlate­go proponują bardzo szeroką gamę produktów: są w niej wazony na kwiaty, ażurowe stoliki, konsolki, kabiny prysznicowe, umy­walki, panele ścienne, schody, płytki podłogowe, a nawet obu­dowy do audiofilskich kolumn akustycznych.

Odważnym pro­jektem przełamującym tabu są płyty nagrobne, które Studio Ivanka zaprezentowało w 2009 roku w Mediolanie. Ich zdjęcia pojawiły się następnie w profesjonalnej prasie z bardzo pochleb-nymi komentarzami.

Za płytki Flaster otrzymali w 2010 roku nominację do nagrody EDIDA przyznawanej przez Elle Decoration.