W ciągu czterech lat Łódź Design Festival - o czym informują organizatorzy - z lokalnej, składającej się z kilku wystaw imprezy urósł do rangi największego w Polsce wydarzenia prezentującego design. Jesienią ubiegłego roku odwiedziło go 44000 osób! Jedną z głównych ekspozycji tej edycji festiwalu była "NeoFarm" przygotowana przez studio BCXSY z Holandii, czyli Boaza Cohena i Sayakę Yamamoto.

Od 2007 r. prowadzą razem pracownię, kreując nowe koncepcje i propozycje produktów i identyfikacji wizualnej, wykonując projekty graficzne związane z wystrojem oraz atmosfera wnętrz. O sobie mówią, że "tworzą jedną wspólną opowieść sławiącą piękno, czystość, inteligentne spojrzenie, świadomość emocjonalną, doświadczenie osobiste oraz wzajemne oddziaływanie". Nic dodać, nic ująć.

Boaz pochodzi z Izraela, ma 34 lata i do Holandii przyjechał w 2000 r., by studiować na akademii designu w Eindhoven. Pięć lat później z Japonii przyjechała tu poszerzać swoją wiedzę i umiejętności także Sayaka. Zanim zaczęli pracować razem, stali się parą w życiu.

Do swojej pracy podchodzą niezwykle osobiście. Nie próbują lokować się wśród obowiązujących trendów, czerpią raczej z własnego wnętrza, relacji z tradycją, z przeszłości, inspirują się podróżami, lekturami, ludźmi i przyrodą. Przykładem jest kolekcja Coiled, która powstała w ramach warsztatów "Editions in Craft". Są one twórczą platformą łączącą wysiłki artystów, designerów i lokalnych rzemieślników. W ramach tego projektu zuluskie kobiety z prowincji KwaZulu-Natal w Południowej Afryce wykonywały ręcznie przedmioty użytku domowego. Ważne było, by zarówno samo wzornictwo, jak i surowce związane były z regionem. Stąd wężowy kształt i kolorystyka przedmiotów.