Od ponad 20 lat Sebastian Bergne prowadzi w Londynie własne studio projektowe. Założył je tuż po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w Royal College of Art w 1990 r. Jego portfolio jest imponujące i bardzo różnorodne.

Wśród projektów Sebastiana Bergne znajdziemy meble, sprzęt AGD, naczynia stołowe, oświetlenie - przedmioty codziennego użytku z każdej niemal dziedziny. Są tam nawet korkociągi, czajniki i ołówki.

Projekty zamawiają u niego najwięksi potentaci: Tefal, MUJI, Habitat czy Vitra. W ubiegłym roku na London Design Festival zaskoczył wszystkich, budując w Covent Garden w pełni funkcjonującą szklarnię z przezroczystych klocków Lego.

W swojej pracy Sebastian Bergne nie sili się jednak na oryginalność za wszelką cenę, chodzi mu raczej o poszukiwanie nowych rozwiązań. Użytkownicy nie muszą znać jego nazwiska, najważniejsze, że po dłuższym okresie korzystania z zaprojektowanych przez niego przedmiotów są wciąż przekonani, że dokonali dobrego wyboru, że otrzymali doskonałe w swojej formie i funkcji urządzenie czy mebel.

Lista jego osiągnięć jest ogromna. O prestiżu, jakim się cieszy, świadczą stałe wystawy prac w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Muzeum Designu w Londynie. Potwierdzeniem są też międzynarodowe nagrody, publikacje, zaproszenia do jury konkursów i na wykłady.

O swojej pracy Sebastian Bergne mówi: "Design to kreowanie materialnego świata wokół siebie, to proces dzięki któremu przedmioty stają się piękne, użyteczne, pełne znaczenia lub po prostu sprawiają radość". Wiele zaprojektowanych przez siebie produktów sprzedaje pod własną marką Buy Sebastian Bergne.