Mistrzostwo w designie polega na tym, aby zadbać o formę, funkcję i detal. Taki jak łącznik Berker 1930.

Design z Bauhausu

O jubileuszu setnej rocznicy powstania szkoły rzemiosł Bauhaus pisaliśmy już wielokrotnie. Jej wpływ na wygląd naszych dzisiejszych domów jest nie do przecenienia. Wizjonerstwo projektantów Bauhausu było tak duże, że do dziś z powodzeniem używamy mebli i dodatków, które wyszły spod ręki jej projektantów. Jednym z przykładów dobrego, bauhausowskiego wzornictwa jest seria łączników obrotowych Berker 1930.

Porcelana marki Rosenthal
Najbardziej ekskluzywna seria łączników Berker 1930 produkowana jest z najwyższej jakości porcelany Rosenthal. www.hagerhome.pl

Gratka dla miłośników stylu vintage - łączniki Berker 1930

Choć na rynku obecne są od niemal 90 lat, ich design jest na tyle uniwersalny, że wciąż mogą być używane z sukcesem. Oczywiście, gdy myślimy o zastosowaniu ich we wnętrzach, niemal automatycznie przychodzą nam na myśl mieszkania urządzone w stylu retro, jednak bardziej wyrafinowani styliści potrafią połączyć nieco oldschoolowy look serii Berker 1930 z nowoczesnym wystrojem. Zwłaszcza, że do dyspozycji mamy łączniki wykonane z tworzywa czarnego lub efektowne czarno-białe.

Jednak najbardziej ekskluzywna linia łączników Berker 1930 wykonana jest ze szlachetnej porcelany marki Rosenthal. To wyjątkowe doświadczenie móc na co dzień obcować z tą odrobiną luksusu, jaką jest dotykanie porcelanowego uchwytu tego niezwykłego łącznika.

Ponadczasowa seria Berker 1930 to połączenie prostej formy i doskonałej funkcjonalności. Łącznik obrotowy inspirowany stylem Bauhaus skrywa najnowszą technologię pod obudową w stylu retro.
Autor
Kultowe retro łączniki Berker 1930
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...