Poprawiamy aranżację salonu z aneksem

Proszę o poradę, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w salonie z aneksem. Problemem jest mała ilość miejsca na stół, nieciekawy kącik rtv, ogólny brak miejsca na drobne rzeczy. Marzy mi się stół do piłkarzyków, może być składany. Przydałby się pomysł na biurko do pracy przy komputerze stacjonarnym. Przy oknie po lewej stronie na ścianie jest grzejnik.

W miejscu kąta rtv został zaaranżowany kącik do pracy z biurkiem na komputer stacjonarny (za niską ścianką).

Poprawiamy aranżację salonu z aneksem Poprawiamy aranżację salonu z aneksem 
Poprawiamy aranżację salonu z aneksem Poprawiamy aranżację salonu z aneksem
Salon z aneksem - obecna aranżacja.

W salonie proponuję zrobić meble na zamówienie - wtedy będą bardziej funkcjonalne i wykorzystamy lepiej posiadaną powierzchnię. Pod tv stojące niskie szafki, obok zabudowa do sufitu z zamykanymi szafkami (wielkość uzależniona od tego, na ile pozwoli usytuowanie grzejnika).

Po drugiej stronie obok sofy ponownie zabudowa do sufitu z akwarium - zabudowa przechodzi w szafki wiszące nad sofą. Kolejna zabudowa na skraju kuchni - tutaj mogą być otwarte półki, jeśli mamy drobiazgi do wyeksponowania (jeśli wolimy je schować - zamiast półek robimy szafki). Przesłonimy co prawda część kuchni (światło), ale salon na tym zyska - i nie będzie z niego widać, co dzieje się na blacie i kuchence.

Meble w salonie - połączenie bieli (lakier) z jasnym drewnem. Dzięki jasnym kolorom duża ilość mebli nie będzie przytłaczała wnętrza (poza tym posiadany fotel będzie tu pasował).

W kuchni wymieniamy szklany stół na biały z blatem w kolorze naturalnym (do kupienia gotowy lub do wykonania na zamówienie zbliżony wyglądem do gotowego). Z czasem byłoby dobrze wymienić szafki wiszące na większe - do samego sufitu (więcej miejsca do przechowywania).

Stół do piłkarzyków - proponuję połączyć go ze stolikiem kawowym. Poniżej na zdjęciu inspiracja do wykonania tego mebla (można samodzielnie lub zlecić stolarzowi). Stolik należy jednak dopasować do aranżacji salonu i jego kolorystyki (powinien być w nowoczesnym stylu).

Poprawiamy aranżację salonu z aneksem Poprawiamy aranżację salonu z aneksem
Rys.1. Rzut salonu z aneksem - propozycja poprawek. Meble z kolekcji Liverpool, fot. Agata Meble (inspiracja do wykonania mebli w salonie)
Poprawiamy aranżację salonu z aneksem Poprawiamy aranżację salonu z aneksem
Stół Lerhamn, wym: 74 x 74 cm, IKEA, 199 zł Inspiracja do wykonania stolika kawowego, fot. insidefitnessmag.com