Łączymy 2 mieszkania w 1

Jesteśmy rodziną 2 + 1, kupiliśmy 2 mieszkania połączone korytarzem. Chcielibyśmy funkcjonalnie zaprojektować wnętrze, aby wydzielić w nim część sypialnianą i część dzienną, tak, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię mieszkań. Jedna z kuchni oczywiście jest do zlikwidowania. Prosimy o poradę.

Część mieszkania po lewej stronie to sypialnie, prawa strona - część dzienna.

Mniejsza z sypialni - dla rodziców - z podwójnym łóżkiem, 2 szafkami nocnymi i komodą.

W pokoju dziecka wydzielono garderobę (G) z drzwiami przesuwnymi. Ponadto łóżko, szafka nocna, biurko (B) z krzesłem, szafki.

W garderobie szafy ubraniowe i szafki (bliżej okna). Na wprost od wejścia zabudowa z pralką i suszarką (PR.), na lewo siedzisko (może posłużyć np. do odkładania ubrań).

Łazienka: wanna (W), umywalka na szafce z szufladami na kosmetyki, obok sedes.

W korytarzu siedzisko (S) i szafka na buty (B).

W salonie tv na ściance, która częściowo zasłania kuchnię. Duża sofa narożna, stolik kawowy, stół z 6 krzesłami.

W aneksie kuchennym od prawej strony: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szuflady, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, niskie cargo, na końcu wysoka zabudowa z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie. Po drugiej stronie półwysep kuchenny z 2 hokerami.

W łazience prysznic (P), umywalka na szafce z szufladami, sedes, słupek meblowy (S).

Najmniejszy pokój został przeznaczony na gabinet - biurko (B), szafki i półki po bokach, sofa i szafki obok przy ścianie (to pomieszczenie może posłużyć jako pokój gościnny).

Łączymy 2 mieszkania w 1 Łączymy 2 mieszkania w 1
Rys.1. Rzut 2 mieszkań. Rys.2. Rzut 2 mieszkań połączonych w 1 - propozycja aranżacji.