Mieszkanie z 2 łazienkami

Układ pomieszczeń w nowym mieszkaniu spełnia nasze oczekiwania, ale mamy pewne obawy (miejsce na przechowywanie, wielkość kuchni i łazienek) i prosimy o pomoc. Może da się coś jeszcze poprawić. Pokój przy salonie ma być sypialnią dla nas z bezpośrednim wejściem do łazienki (nie będzie wejścia od salonu). Chcemy tam dwie umywalki, sedes, bidet i prysznic. Druga sypialnia dla nastolatki. W salonie cześć wypoczynkowa + stół z krzesłami - czy da się to rozplanować lepiej niż na rzucie? Druga łazienka ma być tam, gdzie najmniejszy pokój (zmniejszymy ją na rzecz pokoju obok). Ma tam być sedes, umywalka, prysznic, kocioł z zasobnikiem i może pralka.  

Dzięki przeniesieniu wejścia do mniejszej łazienki powstało nowe miejsce na tv w salonie. Dodatkowo sofa narożna i stolik kawowy. Przy oknie stół z 4 krzesłami (jest miejsce na większy). Przy ścianie po lewej za ścianką zabudowa na całą szerokość (szafki).

W kuchni od lewej: zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, szuflady, na końcu lodówka w zabudowie (L).

W sypialni rodziców 2 - osobowe łóżko i 2 szafy ubraniowe do sufitu - między nimi wejście do łazienki. 

W łazience duży prysznic (PR.), obok we wnęce szafki, dalej blat z 2 umywalkami i szufladami na kosmetyki pod spodem, pod oknem sedes. Na oddzielny bidet nie ma w tej łazience miejsca - proponuję 2 w 1 (sedes z bidetem).

Drugiej łazienki proponuję nie zmniejszać - zrobi się zbyt ciasna jak na funkcje, które musimy w jej obrębie umieścić. Miejsce na kocioł po prawej stronie od drzwi, za ścianką prysznic. Po lewej stronie zabudowa z pralką (P) pod blatem i umywalką, obok sedes.

W pokoju córki szafa ubraniowa, łóżko, biurko (B) i regał w półkami obok.

Mieszkanie z 2 łazienkami Mieszkanie z 2 łazienkami 
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.