Rearanżacja dużego salonu

Proszę o pomoc w aranżacji salonu. Z mebli chcę pozostawić stół z krzesłami, reszta jest do wymiany. Marzy mi się kącik do czytania z lampą, musi też być TV (może być przeniesiony). Zastanawiam się, co będzie bardziej funkcjonalne - narożnik, czy dwie sofy. Zastanawiam się nad kupnem do salonu mebli firmy WAJNERT z serii Dakar (kolor szary). Proszę o pomoc w doborze fotela do kącika czytelniczego (innej firmy, bo z tej serii fotel mi się nie podoba).

Meble wypoczynkowe z serii Dakar będą dobrym wyborem. Najpierw trzeba jednak pozbyć się masy dekoracyjnej ze ścian przy kominku i za kanapą (tutaj dodatkowo likwidujemy wnękę z ledami).

Na kąt wypoczynkowy będą się składały 2 sofy: 3 - osobową ustawiamy plecami do ściany z wyjściem na taras, 2 - osobową plecami do stołu (stół z krzesłami zostają w tym samym miejscu). Można dodatkowo postawić fotel - plecami do kuchni. Centralnie między sofami dywan i stolik kawowy ze szklanym blatem.

Żyrandole wymieniamy na bardziej nowoczesne.

Na oknach długie białe firanki i zasłony w ciemnozielonym kolorze (nawiązanie do płytek podłogowych przy kominku).

Rearanżacja dużego salonu Rearanżacja dużego salonu Rearanżacja dużego salonu
Obecna aranżacja salonu.

Ściany malujemy kolorem Cotton Candy marki Beckers. Ścianę, w której w tej chwili znajduje się wnęka z oświetleniem pokrywamy w całości tapetą w pionowe pasy. Na dole szafka rtv, na ścianie tv (szafka została dopasowana do stołu).

Na ścianie, gdzie w tej chwili jest tv można umieścić galerię zdjęć rodziny (czarno - białe, w formacie 30 x 40 cm oraz 50 x 60 cm).

Jeśli chodzi o miejsce na fotel do czytania - można byłoby postawić go przy kominku zamiast akwarium, ale równie dobrze można wykorzystać do oddawania się tej przyjemności meble wypoczynkowe przy tv.

Rearanżacja dużego salonu Rearanżacja dużego salonu
Sofa Dakar, WAJNERT. Zasłona na kółkach, tkanina 135-20, DEKORIA.PL, 159,90 zł / szt.
Rearanżacja dużego salonu Rearanżacja dużego salonu

Dywan City Boston, wym: 160 x 230 cm, DEKORIA.PL, 660 zł

Szafka rtv Sewilla, AGATA MEBLE, 519 zł
Rearanżacja dużego salonu Rearanżacja dużego salonu
Stolik kawowy Avenue, MEBLE.PL, 1699 zł Żyrandol Ronda, LEROY MERLIN, 597 zł
Rearanżacja dużego salonu

Rearanżacja dużego salonu

Tapeta ścienna Liberte, LEROY MERLIN, 89,99 zł / rolka Farba Beckers Cotton Candy.