Dodatkowy pokój w 2 - pokojowym mieszkaniu

Chcielibyśmy stworzyć dodatkowy pokoik dla dziecka bez konieczności rezygnowania z naszej sypialni. Wszystkie pomysły typu antresola czy podest już przerabialiśmy i chyba nam nie wypaliły. Proszę o pomoc i sugestie, w jaki sposób zaaranżować nasze mieszkanko.

Nie ma potrzeby przebudowywania mieszkania, by stworzyć dodatkowy pokój - wystarczy przenieść kuchnię do salonu, a pomieszczenie po kuchni przeznaczyć na pokój dla dziecka.

W sypialni rodziców szafa ubraniowa, łóżko 2 - osobowe i blat pod oknem z 2 krzesłami (miejsce do pracy, toaletka - jeśli jest potrzebna).

Pokój dziecka - aranżacja przewidziana na wiek późniejszy (szkolny) - szafa ubraniowa, biurko z szafkami pod spodem i rozkładany fotel do spania. Małemu dziecku wystarczy szafa ubraniowa, łóżeczko i regał na zabawki.

Salon - sofa, stolik kawowy, szafka rtv, tv na ścianie, nad nim szafki wiszące.

W zabudowie kuchennej: lodówka (L), szuflady, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka (Z), płyta grzewcza z piekarnikiem pod spodem, na końcu szafka z półką w środku.

Dodatkowy pokój w 2 - pokojowym mieszkaniu Dodatkowy pokój w 2 - pokojowym mieszkaniu
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji z wygospodarowaniem dodatkowego pokoju.