Dom dla 5 - osobowej rodziny

Proszę o pomoc w aranżacji domu dla 5 - osobowej rodziny. Kuchnia: gaz i woda w dowolnym położeniu, zmywarka 60 cm, zlewu nie chcę pod oknem- wolałabym na prawo od niego. Czerwoną ściankę można usunąć - zieloną również. W którym miejscu powinny się znaleźć górne szafki (pod sufit), żeby nie "zagracić" kuchni? Zależałoby mi też na blacie barowym (nie musi być głęboki), pod którym zmieściłyby się chociaż dwa krzesła barowe (myślałam o nim w miejscu oznaczonym na niebiesko). Dwa pokoje mają być dla dzieci (6 - letnie trojaczki). Jeden ma być pokojem zabaw, drugi sypialnią z łóżkami i biurkami. Proszę o zasugerowanie, które pokoje (z dostępnych trzech) powinny być na to przeznaczone. 

Kuchnię proponuję zamknąć - dzięki temu uda się zrobić spiżarnię (z przesuwnymi drzwiami i półkami do sufitu na 2 ścianach). W kuchni lodówka (L), słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), zmywarka (Z). Szafki wiszące (do sufitu) na całej długości ścian nad zabudową meblową (poza oknem). We wnęce z lodówką zabudowa pełna (bez blatu roboczego) do sufitu - obok lodówki wysokie cargo, nad nimi szafki. Przy kominie po lewej stronie można zrobić blat barowy z 2 hokerami.

W sypialni dzieci 2 łóżka - w tym jedno piętrowe, 2 biurka (większe biurko 2 - osobowe) oraz regał na książki. Na ścianach nad biurkami półki.

W pokoju zabaw zabudowa na całą ścianę - szafy i szafki do schowania ubrań dzieci (podział na 3 części). Przy ścianie po lewej stronie regał na zabawki. Przy oknie duży stolik z 3 krzesełkami do prac plastycznych itp. Ściana "na dole" pomalowana w całości farbą tablicową - dzieci będą mogły rysować po niej kredą. Przy ścianie można postawić pojemniki na zabawki (na kółkach).

Dom dla 5 - osobowej rodziny Dom dla 5 - osobowej rodziny
Rys.1. Rzut parteru domu - stan obecny. Rys.2. Rzut strefy dziennej domu i pokoi dzieci - propozycja aranżacji.