Niewielki aneks kuchenny

Kuchnia jest dosyć wąska, chciałabym aby była ona funkcjonalna. Zależy mi aby zmieścił się wszystkie sprzęty (piekarnik, mikrofalówka oraz przede wszystkim zmywarka). Bardzo mi się podoba do samego sufitu oraz zabudowa piekarnika i mikrofali w słupku. Czy jest możliwość wykonania takiej zabudowy?

Wysoką zabudowę można wykonać przy ścianie z prawej strony, ale trzeba pamiętać, że zabierze ona część blatu roboczego - i trzeba będzie nieco przesunąć ściankę "zamykającą" tę zabudowę, ponieważ 117 cm szerokości to zbyt mało, by zmieścić słupek z lodówką i słupek z piekarnikiem i mikrofalówką tuż obok.

Proponowana aranżacja zakłada takie przesunięcie ścianki oraz przeniesienie zlewu bliżej zabudowy z lodówką, co nie jest konieczne, ale na pewno poprawiłoby funkcjonalność kuchni (między zlewem a płytą grzewczą jest zmywarka).

Ponadto ścianka z tv została ustawiona w taki sposób, by po wejściu do pomieszczenia można było znaleźć się od razu w części wypoczynkowej bez konieczności przechodzenia do niej przez jadalnię (plan założony przez dewelopera).

Niewielki aneks kuchenny Niewielki aneks kuchenny
Rys.1. Rzut aneksu kuchennego. Rys.2. Rzut salonu z aneksem - propozycja aranżacji.