Dodatkowy pokój - dla rodziców

Proszę o poradę jak przerobić moje 3 - pokojowe mieszkanie na funkcjonalne 4 - pokojowe (potrzebna dodatkowa sypialnia). Zależy mi na miejscu na sporą szafę w przedpokoju oraz kąciku na odkurzacz, mopa itp. Wolałabym, aby do nowej sypialni nie wchodziło się z salonu, by znalazło się miejsce na 4 - osobowy stół oraz regały na książki w salonie i w naszej sypialni lub w przedpokoju. Czy jest szansa na oddzielne WC?

Oddzielne WC jest złym pomysłem - powstałyby 2 oddzielne łazienki, które byłyby małe i niefunkcjonalne - byłby też problem ze zmieszczeniem wszystkiego, co potrzebne.

W przedpokoju jest miejsce na bardzo dużą szafę, nie trzeba podejmować żadnych działań, by wygospodarować na nią przestrzeń.

Dodatkowa sypialnia znalazła się w salonie. Przy wejściu do niej powstała wnęka, którą można wykorzystać jako schowek na odkurzacz, mopa, itp.

W sypialni szafa ubraniowa (zabudowa do sufitu), po drugiej stronie półki na książki (również zabudowa do sufitu). Dodatkowe miejsce do przechowywania książek może być przy ścianie obok sofy w salonie.

Dodatkowy pokój - dla rodziców Dodatkowy pokój - dla rodziców
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut salonu i wydzielonej dodatkowej sypialni.