Gotowanie to coraz częściej nie tylko konieczność, lecz sposób na spędzenie wolnego czasu. Niezbędne są do tego - rzecz jasna - garnki. Aby kuchenne eksperymenty były prawdziwą frajdą, powinny być solidne, praktyczne i ładne. Jak stalowe garnki Gerlach z nowych linii Smart i Solid.

Po czym poznać dobre garnki stalowe? Będziemy ich intensywnie używać, myć w zmywarce albo szorować szorstkimi zmywakami, nieraz pewnie zdarzy się coś przypalić... więc aby długo nam służyły, przede wszystkim muszą być wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

Aby dobrze się w nich gotowało i potrawy nie przypalały się, ważne jest grube, równomiernie rozprowadzające ciepło dno garnków. Natomiast dla naszej wygody najważniejsze będą ergonomiczne i nienagrzewające się uchwyty. 

Dlatego dwie najnowsze linie garnków stalowych Gerlach: Smart i Solid, zrobione są z najbardziej wytrzymałej  stali nierdzewnej 18/10 (stal z dodatkiem 18% chromu i 10% niklu), mają 3-warstwowe dno z wbudowanym aluminiowym dyskiem i wygodnie wyprofilowane uchwyty, które - choć stalowe - nie nagrzewają się, kiedy gotujemy na płycie, a bez problemu możemy ich używać także w piekarniku. Garnki z obu linii nadają się do gotowania na wszystkich typach kuchenek, także indukcyjnych.

Dodatkowym praktycznym udogodnieniem w nowych garnkach Gerlach jest wewnętrzna podziałka - nie trzeba szukać miarki, żeby odmierzyć litr czy półtora płynu. Z kolei przezroczyste szklane pokrywki pozwalają mieć oko na gotowaną potrawę bez odkrywania garnka - to wygoda i oszczędność energii.

Że garnki powinny być trwałe i praktyczne, to oczywista oczywistość, ale przecież zależy nam również, żeby były ładne i pasowały do wystroju kuchni. Dlatego Gerlach proponuje nam dwie linie garnków o różnym wzornictwie.

Garnki Gerlach Smart - praktyczny zestaw

Linia Smart przeznaczona jest dla osób, które cenią praktyczne rozwiązania i nowoczesny design. Satynowe wykończenie, prosta linia i masywne uchwyty nadają garnkom wyrazisty charakter. Pokrywki z zaworkami pozwolą uniknąć kipienia potraw. 

Do wyboru mamy 2 zestawy garnków Smart:

  • 6 elementów: rondel z pokrywką (śr. 16 cm), garnek z pokrywką (śr. 20 cm) i patelnia z pokrywką (śr. 24 cm), w cenie 449 zł,
  • 9 elementów: rondel z pokrywką (śr. 16 cm),  3 garnki z pokrywkami (śr.  16, 18 i 20 cm), patelnia (śr. 24 cm) z powłoką teflonową DuPont Teflon Select, w cenie 799 zł.

Garnki Gerlach Solid - stylowa trwałość

Linia Solid spodoba się tradycjonalistom. Garnki odznaczają się klasycznym wzornictwem. Połysk, delikatne zaokrąglenia i subtelne, lekkie uchwyty nadają im elegancki i ponadczasowy styl. Pasować będą idealnie do kuchni w stylu klasycznym lub rustykalnym, w nowoczesnej przełamią minimalistyczny chłód.

Także w linii Solid dostępne są 2 komplety garnków:

  • 5 elementów: rondel pokrywką (śr. 16 cm), garnek z pokrywką (śr. 20 cm) oraz patelnia (śr. 24 cm), w cenie 399 zł,
  • 9 elementów: rondel z pokrywką (śr. 16 cm), 3 garnki z pokrywkami (śr. 18, 20 i 24 cm), patelnia (śr. 24 cm) z powłoką teflonową DuPont Teflon Select w cenie 749 zł.

Niezależnie, czy wybierzemy nowoczesną linię Smart, czy bardziej klasyczną Solid, możemy być pewni, że  stalowe garnki Gerlach uprzyjemnią nam gotowanie przez długie lata.

źródło i zdjęcia: Gerlach