Po co w piekarniku WiFi? Przekonamy się już w środę 17 września 2014, gdy Franke zaprezentuje swoje nowe piekarniki MyMenu, które kompleksowo współpracują ze smartfonami i tabletami.

Wprawdzie urządzenia AGD, którymi można sterować za pomocą smartfonu to już nie nowość, ale to, co proponuje Franke w MyMenu ma znacznie szersze zastosowanie. Aplikacja na telefony i tablety ma nie tylko umożliwiać sterowanie pracą piekarnika MyMenu, lecz być jednocześnie interaktywną książką kucharską, listą zakupów i kulinarnym doradcą. Przyda się więc także tym, którzy piekarnika MyMenu jeszcze nie posiadają.

MyMenu - więcej niż piekarnik

Gotowanie zaczniemy więc od wybrania z aplikacji przepisu - pojedynczego lub całego zestawu na 4-daniowy obiad (Kompletne menu): przystawki, pierwszego i drugiego dania oraz deseru. Obszerna lista przepisów jest stale aktualizowana, a sortować je można na wiele sposobów, po składnikach (ulubionych albo które akurat mamy w lodówce), rodzaju dania, kraju, okoliczności lub pory roku. Jeśli zechcemy skompletować całe menu, przy wyborze kolejnych potraw aplikacja podpowie nam pasujące przepisy.

Co ważne, przepisy dostępne są w wersjach S, M i L - czyli dla od 1 do 10 osób. Aplikacja myMenu automatycznie dostosuje ilość składników, a nawet stworzy listę zakupów i poda kaloryczność każdej z potraw. Jeśli wszystko, co potrzebne, mamy w domu, możemy brać się do gotowania. W aplikacji znajdziemy krok po kroku instrukcję przygotowania każdej z potraw. 

Inteligentne pieczenie

Na koniec pozostaje tylko wstawić je do piekarnika My Menu. Na który poziom? To też podpowie nam piekarnik (lub aplikacja na smartfonie), a potem już sam zadba, by wszystko odpowiednio upiec, i da nam znać, gdy już danie będzie gotowe. Jeśli skorzystamy z opcji Kompletne Menu, możemy piec równocześnie 4 potrawy, bez obaw, ze ich smaki i aromaty się poprzenikają.

Za pomocą smartfona możemy włączyć piekarnik nawet będąc poza domem, tak by po powrocie z pracy lub wycieczki już czekał na nas gorący obiad. Trzeba tylko pamiętać, by wcześniej wstawić jedzenie do piekarnika.

Jeśli zamiast zadawać się na inteligencję piekarnika wolimy piec po swojemu, aplikacja pozwoli nam wybrać program, temperaturę i czas pieczenia.

Jak zapewnia Franke, dzięki myMenu przyrządzenie 4-daniowego obiadu jest równie łatwe, co odmrożenie gotowego posiłku.

Energooszczędny piekarnik

Pomysł na pieczenie 4 potraw na raz zrodził się z chęci oszczędzenia energii elektrycznej. W tym celu inżynierowie Franke zadbali o odpowiednio dużą pojemność komory piekarnika (panel sterowania ma zaledwie 4 cm wysokości), a także skuteczniejsze odprowadzanie zapachów i rozprowadzenie ciepła. Kolejną innowacją, która zastosowano w piekarniku MyMenu jest system DCT (Dynamic Cooking Technoloy). Oprócz tradycyjnej dolnej i górnej grzałki są 3 niezależne grzałki nowego typu wykonane z cieniutkiego nieosłoniętego drutu oporowego, które bardzo szybko się nagrzewają i równie szybko oddają ciepło. Dzięki temu piekarnik nagrzewa się błyskawicznie, a sterowanie temperatura jest znacznie bardziej precyzyjne. I to wszystko przy minimalnym zużyciu prądu. W trybie Low Energy możemy przygotować 4-daniowy obiad przy mocy 1kW!

Cena piekarnika Crystal Steel myMenu CS my912 M XS DCT 60+ - 5999 zł 

źródło i zdjęcia: Franke