Dziś, 1 października 2014 roku, debiutuje nowa marka polskiej porcelany - Zulana. Na początek proponuje 9 kolekcji porcelanowych talerzy, miseczek i kubków, które cieszą oczy autorskimi barwnymi deseniami. Coś dla siebie znajdą tu i dorośli, i dzieci!

- Naszym marzeniem jest odczarować wyobrażenie Polaków o porcelanie. Pokutuje u nas mit, że porcelany używa się na wyjątkowe okazje – urodziny, święta, ważne spotkania rodzinne. Zulana ma być inna - mówią twórczynie marki, Agnieszka Szymanowska i Monika Wiszowata. - Kolorowe zestawy Zulany mają towarzyszyć pięknym, codziennym chwilom.

I faktycznie, Zulana odważnie wprowadza wzory na całe powierzchnie talerzy. Wśród 9 premierowych kolekcji 6 to wzory "dorosłe": Etno, Makatka Róż, Makatka Turkus, Dmuchawce, Folk, Miasto, 3 zaś to kolekcje porcelanowej zastawy dla dzieci: Zuza, Podwodny Świat, Kosmos. Wszystkie kolorowe elementy zastawy można łączyć z białą porcelaną marki Zulana.

- Coraz częściej poszukujemy nowych, odważnych rozwiązań w designie. Zulana stawia na indywidualizm, dowolność łączenia elementów kolekcji i zabawę kolorem. Zachęcamy do odwagi przy dekorowaniu stołu, odrobiny szaleństwa, także na co dzień - podpowiada Agnieszka Szymanowska, współtwórczyni marki Zulana.  - Nasza porcelana jest piękna, ponadczasowa i pasuje do każdego wnętrza.

Zulana to marka w 100% polska - ma polskie właścicielki, wzory projektowane są przez polskich artystów, a naczynia produkowane są w jednej z najstarszych polskich fabryk porcelany.

Zastawa stołowa Zulana wytwarzana jest z wysokiej jakości minerałów: kaolinów, skaleni i kwarców. Dekoracje wykonane są za pomocą najwyższej jakości farb ceramicznych i wypalane w temperaturze 1200°C (dekoracja wszkliwna), dzięki czemu są odporne na ścieranie i działanie kwasów, a naczynia można bez obaw myć w zmywarce i podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych.

Porcelanę Zulany można kupić w sklepie internetowym www.zulana.pl.

źródło i zdjęcia: Zulana