Schowek lub piwnica w dzisiejszym budownictwie stały się luksusem, więc coraz częściej narzekamy na brak miejsca do przechowywania. Co powiecie na to, by niepotrzebne nam chwilowo rzeczy przechowywać podobnie jak muzykę, zdjęcia czy inne cyfrowe pliki - z dala od domu, ale z możliwością pobrania w każdej chwili?

Wiecejmiejsca.pl oferuje właśnie takie zdalne przechowywanie. System jest prosty:

  • zamawiamy pojemniki, które dostarczane są bezpłatnie;
  • pakujemy rzeczy, które przez jakiś czas nie będą nam potrzebne, np. narty, snowboard czy łyżwy, zimowe kurtki albo ubranka, z których starsze dziecko już wyrosło, a na młodsze jeszcze są za duże itp.;
  • zawartość pojemnika zostanie spisana, a jeśli sobie życzymy, także sfotografowana, a potem pojemnik zaplombowany odjedzie do bezpiecznego magazynu - także bezpłatnie;
  • na swoim koncie w wiecejmiejsca.pl możemy w każdej chwili sprawdzić, zawartość swoich pudeł;
  • kiedy spakowane rzeczy będą nam potrzebne, przez internet lub telefonicznie możemy zamówić ich przywiezienie. Odbierzemy je już następnego dnia.
Rafał Kołomański - pomysłodawca i twórca Wiecejmiejsca.pl
Rafał Kołomański wymyślił i stworzył Wiecejmiejsca.pl, bo uznał, że to, co przydałoby się jego rodzinie, przyda się też innym.

Dostarczane przez firmę pojemniki mają wymiary 40 x 60 x 40 cm, więc pomieszczą całkiem sporo, np. 10 par butów w pudełkach albo około 50 ubrań. Ale Wiecejmiejsca.pl przechowa też rzeczy, które nie zmieszczą się w pojemnikach, takie jak rowery, narty czy wózki i mebelki dziecięce.

Wszystkie nasze rzeczy dobrze zapakowane i oznakowane trafią do monitorowanego i ubezpieczonego magazynu, by bezpiecznie czekać, aż znowu będą potrzebne. A tymczasem w mieszkaniu będziemy mieć więcej miejsca i porządek.

Za przechowywanie naszych rzeczy przez 30 dni zapłacimy 19 zł za pojemnik lub 1 przedmiot taki jak rower czy narty, za większe przedmioty (wózek dziecięcy, duża walizka) - 25 zł. Płatny jest również transport, ale tylko przy zwrocie przedmiotów (19 zł za pierwszą rzecz, każda następna 5 zł).

Na razie Wiecejmiejsca.pl działa w Warszawie i okolicach, ale w planach jest rozszerzenie usługi i na inne miasta. 

źródło i zdjęcia: Wiecejmiejsca.pl