Moda na meble w stylu shabby nie mija. Odświeżając stare drewniane meble albo chcąc dodać lat nowym, ciekawy efekt  uzyskamy, używając wosku wybielającego Libéron.

Popularną metodą zabezpieczania wszelkich rodzajów drewna jest woskowanie - chroni przed wilgocią i daje przyjemną, bardziej naturalną niż lakier powłokę. Niebanalne wykończenie mebli drewnianych zapewnia specjalny wosk wybielający francuskiej marki Libéron. Nadaje on drewnu klasyczny, biały kolor, patynuje i podkreśla rysunek słojów.

Wosk wybielający Libéron daje niepowtarzalny efekt dekoracyjny w postaci białego nalotu zarówno na drewnie o porach otwartych: dąb, kasztanowiec, jesion, jak i na meblach sosnowych lub świerkowych. Poza tym nadaje drewnu delikatny, aksamitny połysk, czyni je także gładkim i miłym w dotyku.

Dzięki temu, że wosk wypełnia zadrapania i drobne ubytki w powierzchni, znakomicie nadaje się do renowacji starych, zniszczonych mebli. Łatwo, szybko i niedrogo przywrócimy im atrakcyjny wygląd. Z równym powodzeniem można woskiem ozdabiać i patynować nowe drewniane przedmioty.

Co ważne, woskowanie mebli nie jest trudne i możemy to zrobić samodzielnie. Wystarczy kilka godzin, by nasze meble zyskały nowe, ciekawe wykończenie. Jeśli chcemy, by efekt był bardziej wyrazisty, możemy przed naniesieniem wosku zabejcować drewno. Im ciemniejsza bejca, tym większy będzie kontrast pomiędzy podkładem a woskiem. W przypadku drewna takiego jak dąb, kasztanowiec czy jesion, inkrustacje woskiem wybielającym będą liczne i głębokie, dając charakterystyczny efekt przekroju przez warstwy. Na drewnie takim jak sosna czy jodła nałożenie wosku wybielającego na bejcę pozostawi delikatną białą powłokę podkreślającą naturalny rysunek słojów.

Wosk wybielający do drewna

Produkty do dekoracji drewna Libéron można kupić w marketach Leroy Merlin oraz w sklepach internetowych EkoSklad.pl i Farberia.pl. Cena ok. 35 zł/0,25 l.

źródło i zdjęcia: Libéron