International Art Fair Warsaw 2016 to pierwsze w Polsce międzynarodowe targi sztuki XX i XXI. Odbędą się w dniach 7-10 kwietnia na stadionie PGE Narodowym.

To pierwsze zorganizowane na taką skalę targi w Polsce z udziałem nie tylko polskich artystów, lecz także twórców z innych krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Austrii czy Rumunii. Prezentowane będzie malarstwo, fotografia, a także nowoczesne wzornictwo.

Pierwsze 2 z 4 targowych dni będą dedykowane kolekcjonerom, projektantom wnętrz, architektom i przedstawicielom świata biznesu. 2 kolejne dni, czyli sobota i niedziela, to czas, kiedy PGE Narodowy będzie otwarty dla wszystkich ciekawych sztuki współczesnej.

International Art Fair Warsaw 2016 będzie przeglądem tego, co nowego dzieje się w sztuce. Swoje prace zaprezentuje kilkudziesięciu twórców z różnych stron świata, wybranych przez radę programową pod kierownictwem Małgorzaty Miśkowiec.

- Zależy nam, aby targi przyczyniły się do rozwijania wiedzy dotyczącej tego, co ciekawego dzieje się w sztuce współczesnej w Polsce i Europie - mówi Beata Roszkowska, pomysłodawczyni i dyrektor IAFwarsaw 2016. - Będzie można zobaczyć galerie i artystów do tej pory nieobecnych lub rzadko obecnych w Polsce, jak również prace polskich artystów, np. Igora Mitoraja, obecnych głównie w zagranicznych galeriach. 

Na targach będzie można zobaczyć prace m.in.: Roberta Indiany, amerykańskiego artysty związanego z pop artem, twórcy kultowego napisu LOVE, Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza, Patricka Faucka, niemieckiego grafika, Joachima Lothara Gartnera, austriackiego artysty, wykorzystującego w swoich pracach materiały powszechnego użytku, Bogdana Vladuta, rumuńskiego artysty, tworzącego fotografie, rysunki i obrazy, Rachel Libeskind, nowojorskiej artystki multimedialnej, córki Daniela Libeskinda, Marcina Rząsy, rzeźbiarza z Zakopanego, Bartka Węgrzyna, rzeźbiarza, autora instalacji czy Andrieja Siderskiego, malarza abstrakcjonisty.

IAFwarsaw 2016 to nie tylko bogaty program wystawienniczy, lecz także liczne wydarzenia towarzyszące - warsztaty, spotkania i projekcje filmów. Zaplanowane są m.in. dyskusje o sztuce w przestrzeni miasta, historii kolekcjonerstwa w Polsce, współczesnym designie, sztuce street art-u i wideo art-u, sztuce kolekcjonerstwa, a także o wzajemnych relacjach mody i sztuki.

Oprócz malarstwa, rzeźby i fotografii goście targów będą mieli też okazję zapoznania się z nowoczesnym projektowaniem i wzornictwem, m.in. znanych polskich projektantów Oskara Zięty i Tomasza Rygalika.

Szczegółowe informacje na stronie www.art-fair.pl.

źródło i zdjęcia: IAFwarsaw 2016