Slow Weekend to największa w Polsce impreza gromadząca w jednym miejscu twórców działających w zgodzie z zasadami Slow. Już w ten weekend będzie więc można spotkać się z 350 wystawcami oferującymi rękodzieło i design, a wszystko produkowane w limitowanych seriach. Przy okazji będzie można spróbować różnych kuchni świata.

Patronat Czas na Wnętrze5. edycja Slow Weekendu, która odbędzie się 11 i 12 czerwca 2016 r. w warszawskim Soho Factory, będzie podzielona na strefy:

  • Slow Fashion - projektanci mody, biżuterii i akcesoriów,
  • Dzieci - produkty dla najmłodszych,
  • Design - dodatki do domu,
  • Ciało - naturalne kosmetyki,
  • Slow food - producenci lokalnej żywności oraz zlot food trucków. 

Nowością jest obecność Hiszpańskiego Tapas Festiwalu, dzięki któremu goście poznają kulinarne smaki Hiszpanii. Poza tym przygotowano szereg atrakcji, mających przybliżyć kulturę Hiszpanii, jak pokazy flamenco, występy chóru dziecięcego czy live cooking.

Slow Weekend to również Warsztatownia, dzięki której każdy może poczuć się jak twórca. Przez dwa dni odbędą się warsztaty stolarskie, tworzenie własnych mydeł oraz peelingów i wicie wianków. W sobotę na gości czeka serwis Dr Albin, który wykona przegląd roweru wart 60 zł za jedyne 10 zł.

Wiele atrakcji przygotowują również partnerzy wydarzenia: w strefie Showroom i Glamour odbędą się atrakcje dla dzieci oraz joga. Kuchnia+ zaprasza na warsztaty tajskiej kuchni z Darią Ładochą, prowadzącą program "Ugotuj Mi Mamo!".

W strefie Slow Fitnessu dowiemy się, jak dbać o swoją postawę i sylwetkę. Na najmłodszych czeka również pełna atrakcji bawialnia przygotowana przez Smart Kids.

W tym roku Slow Weekend angażuje się w promocję sztuki, goszcząc Galerię Bezdomną. Dzięki tej inicjatywie, każdy może zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców swoje prace. Uczestnicy będą mieli również możliwość obejrzenia wystawy młodych artystów w pierwszym w Polsce art gallery truck'u - Galeriance.

Podczas Slow Weekendu odbędzie się także akcja charytatywna organizowana wspólnie z Fundacją PSYgarnij - nie kupuj adoptuj. Na miejscu będzie można zostawiać karmę, koce oraz pledy dla czworonogów ze schronisk i azyli.

To wszystko już w ten weekend, 11 i 12 czerwca w Soho Factory (ul. Mińska 25, Warszawa). Organizatorzy zachęcają by przyjść, zwolnić i poczuć klimat Slow w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku.

źródło i zdjęcia: Slow Weekend