Jak podkreślić świąteczny klimat w domu? Oczywiście za pomocą świateł, lampek, figurek reniferów, aniołków i bałwanków... Prostym, choć nie tak oczywistym pomysłem będzie wymiana uchwytów szafek na gałki - kryształki lodu. Całe wnętrze nabierze blasku niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Uchwyty meblowe jak z baśni o Królowej Śniegu - to ciekawy detal, który sprawi, że w naszym domu zapanuje świąteczna atmosfera na długo zanim wypełnią go zapachy świątecznych potraw. Gałki Crystal Palace wyglądają jak niewielkie kryształki, ale ich największy urok tkwi w tym, że pięknie rozpraszają światło. Dodadzą blasku aranżacji w stylu glamour, klasyczne czarne fronty dzięki nim nabiorą lekkości i wysublimowanej elegancji, a romantyczne wnętrze w stylu schabby chic zyska pałacowy sznyt.

Uchwyty gałkowe ozdobione szlifowanym szkłem pasować będą szczególnie do sypialni, łazienki czy salonu, zwłaszcza do stylizowanej toaletki czy komody, eleganckiego kredensu albo kobiecego schowka na biżuterię i akcesoria.

- Kolekcja Crystal Palace wprowadzi do wnętrza nieco blichtru i elegancji w kobiecym, stylowym wydaniu - podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. - To niebanalny element aranżacyjny, który, choć w pierwszej chwili kojarzy się z zimowym, chłodnym nastrojem, to dzięki odpowiedniemu oświetleniu pokaże swoje ciepłe, wielobarwne oblicze - nie zapominajmy wszak, że wnętrze glamour to przede wszystkim dodatki. Błyszczące, kryształowe żyrandole, duże lustra w bogato zdobionych ramach – wszystko, co tak naprawdę ukochała sobie epoka baroku, jednak w nowoczesnym, odświeżonym wydaniu. I w ten trend wpisaliśmy linię uchwytów biżuteryjnych - dodaje ekspertka.

Nie wszyscy mają świadomość, że zmiana uchwytów meblowych potrafi wpłynąć na charakter całego frontu, a niekiedy nawet na postrzeganie kompozycji całego wnętrza. Dzięki aplikacji Intiaro, wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną i wizualizacje 3D, możemy obejrzeć uchwyty we własnym domu, w konkretnym pomieszczeniu i na docelowych meblach.

Aplikacja pozwala swobodnie nawigować między poszczególnymi kolekcjami uchwytów, wybierać konkretne modele, zmieniać ich wersje kolorystyczne i rozstaw, obracać, powiększać, a nawet porównywać z innymi - aż będziemy pewni trafności swojego wyboru. A wszystko to bez wychodzenia z domu, za pomocą telefonu lub tabletu. Warto wiec poeksperymentować z uchwytami - choćby wirtualnie, i nie tylko z okazji świąt.

źródło i zdjecia: GTV