Pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio przeprowadziła metamorfozę mieszkania na Dolnym Mokotowie w budynku z przełomu lat 50. i 60. w atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu Łazienek Królewskich. Wnętrze zostało wykończone „pod klucz” przy nadzorze architekta na etapie realizacji.

Założeniem było uzyskanie lepszej i optycznie powiększonej przestrzeni oraz stworzenie funkcjonalnego układu. Początkowo mieszkanie składało się z niedużych oddzielnych pomieszczeń: dwóch pokoi, niewielkiej kuchni, WC i malutkiej łazienki. Zadaniem pracowni architektonicznej Wyrzykowski Studio było przebudowanie mieszkania i stworzenie nowego wystroju.

2 w 1: kuchnia połączona z salonem

Optyczne powiększenie uzyskano przez otwarcie kuchni na salon. W obu zastosowano podobne materiały, dlatego tworzą one spójną całość. Paweł Wyrzykowski świetnie zestawia różne odcienie łagodnego błękitu i fioletu z miodowymi odcieniami drewna, marmuru i złota. Do tego umiejętnie łączy różne faktury - wypolerowany kamień, dywan z ciekawą fakturą, olejowane drewno z wyraźnie widocznym usłojeniem.

Blaty kuchenne zostały wykonane z marmuru tego samego kamienia co ściana w salonie, a podłoga z dębu olejowanego, podobnie jak zabudowa kuchni. W tej strefie wygospodarowano niewielki blat do spożywania posiłków, zaakcentowany hokerami Living Divani Nina.

Z kolei część centralną salonu stanowi ściana wykończona kamieniem (tym samym, co blaty w kuchni), z biokominkiem oraz miejscem na ekspozycję sztuki lub telewizor. Po bokach znajdują się półki na książki. Wyposażenie salonu stanowią sofa i fotele Flexform Feel Good, stolik kawowy Gubi, stolik odstawczy Baxter, dywan Jan Kath, a także lampy podłogowe Flos IC.

Salon w butikowym stylu

Strefa wypoczynku, czyli sypialnia

W sypialni stworzono nastrój intymności, dzięki miękkiej wykładzinie i tapecie marki Arte, która wygląda, jakby była tkana. Ze względów sentymentalnych pozostawiono stare meble: stoliki nocne, komodę i szafę - wkomponowane w nowoczesny wystrój.

Do sypialni prowadzą duże drzwi przesuwne z lustrem od strony holu. W przejściu, prowadzącym z przedpokoju do sypialni, znajdują się dwie szafy na ubrania. Wisienką na torcie jest łóżko marki Hypnos, idealnie pasujące do całości.

Wzorzysta tapeta

Łazienka, relaks w ekskluzywnej odsłonie

Łazienkę utrzymano w kolorystyce korespondującej z salonem i z sypialnią. Posadzkę i okładziny ścian wykonano z marmuru Botticino Semiclassico.

Beżowa łazienka

Ściany i wykonaną na zamówienie szafkę umywalkową pomalowano w kolorze dobranym do tapety w sypialni. Nad umywalką powieszono szafkę z lustrami w chromowanej ramie, a poniżej sprytnie ukryto pralkę.

Zabudowa łazienkowa