Elegancka przestrzeń dzięki złotym dodatkom

Historia tego apartamentu rozpoczęła się od wizyty w pracowni Magdaleny Miśkiewicz. Małżeństwo wraz z synem postanowiło zrealizować marzenie o nowym mieszkaniu, które będzie w pełni korespondowało z ich upodobaniami. Wytyczne były jasno sprecyzowane: przestrzeń miała być wyrafinowana, elegancka, oparta na złocie i przyciągających wzrok detalach.

Narożna kanapa ustawiona w środku salonu
Lampa wisząca Argento, Eichholtz
Nasza propozycja
Lampa wisząca Argento, Eichholtz
6189 zł
Stolik kawowy Gina, Actona
Nasza propozycja
Stolik kawowy Gina, Actona
469 zł
Miedziana taca Flash
Nasza propozycja
Miedziana taca Flash
336 zł
W strefie dziennej królują kolory ziemi: brązy, beże oraz ciepłe szarości.

Między architektką i właścicielką apartamentu natychmiast nawiązała się nić porozumienia. Ostatecznie zdecydowały się na projekt, któremu główny ton będą nadawać złoto, lustra, dekoracyjne oświetlenie oraz fornir. Wnętrza miały być klasyczne i nasycone, a jednocześnie harmonijne i ciepłe. Próba połączenia tych dwóch z pozoru odległych biegunów zakończyła się powodzeniem, dzięki długim rozmowom i wspólnym poszukiwaniom inspiracji, a także wsparciu doświadczonych wykonawców.

Aranżacja ściany z tv
Szafka RTV Cutt, La Forma
Nasza propozycja
Szafka RTV Cutt, La Forma
3219 zł
Lampion Spur, Eichholtz
Nasza propozycja
Lampion Spur, Eichholtz
1852 zł
Sofa modułowa Ohio, Sits
Nasza propozycja
Sofa modułowa Ohio, Sits
3755 zł
Sercem salonu jest strefa wypoczynkowa zwrócona w stronę eleganckiej ścianki RTV. Zabudowa telewizora została wykonana na zamówienie z naturalnego forniru przez firmę As-Meb. Podłogę zdobi tu ułożony w jodełkę dębowy parkiet (VIP Parkiet).

Jak stworzyć luksusowe i jednocześnie przytulne wnętrze?

Spotkania owocowały coraz wyraźniejszą wizją przestrzeni, która miała być luksusowa i dopracowana w każdym detalu. Pani domu bardzo aktywnie uczestniczyła w procesie projektowym. Ponieważ poszukiwania inspiracji i zakupy online to jej pasja, dlatego samodzielnie wybrała oświetlenie, dekoracyjne akcesoria i dodatki, które świetnie uzupełniają aranżację.

Właścicielom zależało na tym, by mieszkanie było pełne elegancji, ale jednocześnie zapraszające, przyjemne. Stąd decyzja o zastosowaniu ciepłych barw i dużej ilości naturalnego drewna. W roli głównej występuje tu jednak złoto, które pojawia się na wykonanym na specjalne zamówienie stole, grzejnikach czy bateriach łazienkowych.

Jadalnia wraz z kuchnią stanowią stylistyczną kontynuację salonu. To przestrzeń pełna elegancji, w której nawet poranna kawa zyskuje rangę rytuału.

Znaczna część elementów została wykonana na potrzeby realizacji przez zaprzyjaźnionych wykonawców pani domu. Dzięki tym wszystkim zabiegom apartament jest skrojony na miarę potrzeb i w pełni oddaje osobowość właścicieli i ich zamiłowanie do pięknych przedmiotów.

Trend w aranżacji wnętrz - fornir na ścianie!

Strefę dzienną tworzy kuchnia połączona z salonem. Aneks zajmuje całą długość ściany, jest więc funkcjonalny i ma wiele miejsca do przechowywania. Ściany pokrywa tu ciemny fornir w kolorze czarnego wędzonego dębu - z niego również wykonano meble. Te elementy powstały dzięki współpracy z firmą As-Meb.

Na ścianach i przy produkcji mebli wykorzystano naturalny fornir w kolorze czarnego wędzonego dębu.

Podłogę w całej części dziennej pokrywa drewniany dębowy parkiet ułożony w jodełkę. Meble i tkaniny zostały utrzymane w stonowanej, harmonijnej kolorystyce. Ciepłe szarości i beże idealnie komponują się z ciemnym tłem. Elegancji dodają elementy w kolorze złota - profile stołu w jadalni, ozdobne oprawy oświetleniowe oraz dekoracje wybrane przez właścicielkę.

Sypialnia urządzona w drewnie i błękicie
 Lampa wisząca Multi-Lite Brass Base, Gubi
Nasza propozycja
Lampa wisząca Multi-Lite Brass Base, Gubi
2879 zł
Niebieski puf z aksamitu Orchid
Nasza propozycja
Niebieski puf z aksamitu Orchid
159 zł
Duet głębokiego, ciemnego granatu ze złotem przywodzi na myśl rozgwieżdżone nocne niebo. Aksamitne dodatki i ciężkie zasłony tworzą intymną atmosferę i dodają przytulności.

W sypialni kolorem przewodnim jest nasycony granat. Barwę tę przyjęło dekoracyjne wezgłowie łóżka wykonane na zamówienie, a także szafki nocne oraz okrągła aksamitna pufa. Podwieszany sufit dodatkowo zdobi zjawiskowy żyrandol. Za lustrem, po lewej stronie, kryje się obszerna garderobiana szafa. Dopełnieniem całości są złote akcenty w postaci wiszących lamp.

Połączenie jasnych płytek z połyskującym złotem to największy hit w urządzaniu łazienek.

Łazienka stanowi konsekwentną kontynuację całości. Ściany i podłogę pokrywają wielkoformatowe gresowe płyty w kolorach ciepłej bieli i beżu z przeżyleniami. Tu również, podobnie jak w całym apartamencie, na pierwszy plan wysuwają się złote akcenty: baterie, lampy i drabinka przy prysznicu.

Autor
Apartament urządzony w złocie i fornirze
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...