Apartament Botanica - przyjazna przestrzeń z wyjątkowymi sufitami

Apartament Botanica zlokalizowany jest na osiedlu Botanica Jelitkowo, którego projekt architektoniczny został stworzony w oparciu o idee miasta ogrodu, ze starannie skomponowaną roślinnością harmonizującą z otoczeniem. Otaczająca budynek zieleń była właśnie inspiracją przy projektowaniu wnętrza.

Mieszkanie ma 44 metry kwadratowe i zostało zaprojektowane przez Arkadiusza Grzędzickiego pod klucz, zupełnie zdalnie. Wytyczne inwestorów były konkretne. Pragnęli, by apartament był oryginalny, zapadający w pamięć gości, wykończony najwyższej jakości materiałami. Nie bez znaczenia pozostawało dla nich też zastosowanie ekologicznych rozwiązań.

We wnętrzu zwraca uwagę wszechobecne, znakomite polskie wzornictwo. Widzimy między innymi projekty Oskara Zięty, Tabandy, Marty Krupińskiej.

- Bardzo lubię polski design, jestem jego ambasadorem. Przez wykorzystywanie w projektach polskich marek pokazuję swoim Inwestorom i ich gościom, że warto stawiać na rodzime produkty - mówi Arkadiusz Grzędzicki. - Są dobrej jakości, wykonane najczęściej z naturalnych materiałów. Coraz częściej widzimy, że polscy projektanci stawiają duży nacisk na detal, funkcjonalność, wytrzymałość swoich projektów. To zmieniło się w perspektywie lat. Naprawę jest w czym wybierać, za każdym produktem stoi historia projektanta, jego inspiracje oraz cały bardzo ciekawy proces projektowy. Jest mi to bardzo bliskie - dodaje architekt.

Jak połączyć betonową ścianę z elegancką sztukaterią?

W przedpokoju, w którym wykorzystano tynk strukturalny Metropolis Materia Romana kupiony w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home, uwagę zwracają gitary klasyczne (jako element dekoracyjny) oraz oryginalne wieszaki Zięta Prozessdesign. Strefa dzienna apartamentu to przestronny, zalany słońcem salon połączony z kuchnią. Tu najbardziej widoczne są inspiracje roślinnością za oknami.

Ściany dużego pokoju zdobią stylowe sztukaterie wykonane z listew poliuretanowych. Komponuje się z nimi szmaragdowa welurowa sofa, pufa oraz drewniany stolik Cheval polskiej firmy Misa Form. Lecz najbardziej w strefie dziennej wzrok gości przyciąga niesamowity sufit wyłożony czarnymi listwami z laminatu i bardzo dekoracyjnym mchem - chrobotkiem.

Dzięki podłodze w naturalnym kolorze drewna przestrzeń jest ciepła i przytulna. Architekt zdecydował się na wysokiej klasy panele laminowane które są trwałe, wytrzymałe oraz bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co w apartamencie na wynajem nie pozostaje bez znaczenia. Panele pochodzą ze sklepu z wyposażeniem wnętrz - Dekorian Home.

Kuchnia w konarach drzew

Aneks kuchenny, chociaż niewielki, jest bardzo funkcjonalny. Fronty górnych szafek są lustrzane. Wyglądają naprawdę znakomicie. Lustra odbijają piękną naturę za oknem i światło dzienne. Dzięki nim salon niewielkiego mieszkania optycznie się powiększył. Antracytowa ściana i blat części kuchennej koresponduje z szarymi frontami słupków kuchennych sięgających sufitu, kryjących lodówkę i pojemną, wygodną szafę.

Sypialnia w stylu urban jungle

W takiej sypialni śnią się tylko dobre sny. Wszystko dzięki luksusowej tapecie angielskiej manufaktury Cole & Son - Nuvole, wybranej z oferty sieci salonów z wyposażeniem wnętrza Dekorian Home. Obłoki na suficie zachwycają oryginalnością i sprawiają, że pokój ten jest naprawdę niepowtarzalny. Utrzymany w jasnej tonacji sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Komplet mebli do sypialni Nature dla marki VOX zaprojektowała grupa Tabanda z Trójmiasta.

Zielone meble w łazience

W łazience - niespodzianka! Zielone meble łazienkowe i wyjątkowa jesionowa umywalka wykonana przez firmę Taka Forma. Do niej dopasowana została bateria z drewnianym elementem - Gessi Equilibro oraz uchwyty DOT manufacture. Do drewnianej umywalki stylistycznie nawiązuje też stołek, który dla wygody gości ustawiono w strefie prysznica. Kolejnym dekoracyjnym elementem w łazience jest wielkoformatowa grafika ścienna włoskiej marki Glamora (wzór Segreto z kolekcji GlamFusion), którą architekt wypatrzył w sieci salonów Dekorian Home.

Aranżacja wnętrza pod klucz

W efekcie powstał apartament, w którym chyba każdy chciałby spędzić wakacje. Designerski, nowoczesny, ale i przytulny. - Lubię ten projekt - mówi autor wnętrza. - Przy jego realizacji poznałem bardzo miłych i ciepłych Inwestorów, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Dzięki ich ogromnemu zaufaniu stworzyłem projekt, który został uszyty na miarę potrzeb gości, którzy chcą spędzić czas nad morzem - dodaje trójmiejski architekt - Arkadiusz Grzędzicki.