To właśnie sentyment do detali i miłość do naturalnych materiałów były najważniejszymi elementami relacji na linii klient-projektant. Współpraca z otwartymi na nietypowe rozwiązania osobami pozwala stworzyć kreatywną atmosferę i wspaniałe efekty pracy. I taka właśnie jest Paula, właścicielka mieszkania, odważna, otwarta na świat i ludzi, charyzmatyczna i wyczulona na niuanse.

- Zaufanie, jakim nas obdarzyła pozwoliło nam zaproponować nieszablonowe podejście do przestrzeni. Bliska relacja, jaka wytworzyła się podczas pracy pozwoliła zanurzyć się w projekt całym sercem. Mogłyśmy lepiej zrozumieć potrzeby i pragnienia przyszłej gospodyni tego miejsca. - opowiada projektantka Karolina Figel, właścicielka pracowni LINE living.

We wnętrzu nowoczesność i minimalizm łączą się z ponadczasowymi akcentami. Każda część mieszkania jest inna, ale nie konkuruje ze sobą. Jego strefy przenikają się ze sobą. Harmonijnie wyważone proporcje pomiędzy geometrią a miękkością tworzą spójność. Są niczym yin yang, w którym jedno nie może istnieć bez drugiego. Wyszukane, a jednocześnie proste elementy przyciągają uwagę. Podchodząc bliżej dostrzegamy wysoką jakość materiałów i solidność wykonania.

Z założenia projekt miał pełnić funkcję mieszkania wczasowego oraz na wynajem. Zadaniem projektantów było wykreowanie w nim przestrzeni, która stanie się odskocznią od codzienności, symbolem wolności, świeżości i lekkości nadmorskiego życia. Nowe miejsce miało być oczyszczeniem dla zmysłów i przyjemnością dla oka, a całość wykonana z materiałów, które posłużą na długie lata.

Efekty przed i po

Mieszkanie na ostatnim piętrze wyglądało jeszcze niedawno zupełnie inaczej. Metamorfozę przeszedł nie tylko wygląd czy układ funkcjonalny, ale i cała konstrukcja. Wsparcie konstruktora pozwoliło otworzyć plan, a dodatkowe otwory okienne doświetliły wnętrze. Długi proces budowlano-remontowy odsłaniał coraz to kolejne etapy powstawania wnętrza.

Teraz wchodząc do mieszkania uderza w nas jasna i otwarta przestrzeń. Dzięki temu możemy poczuć się bardziej swobodnie i bez ograniczeń.

Mieszkanie to było projektowym wyzwaniem. Nietypowy kształt sufitów wymagał indywidualnego podejścia i niestandardowych mebli. Wszystkie zabudowy stolarskie oraz większość mebli zostały zaprojektowane od podstaw i dostosowane do mieszkania. Dzięki temu mieliśmy okazję autorsko spersonalizować każdy produkt oraz dopilnować najdrobniejszych szczegółów. W tej realizacji nic nie powstało przypadkowo. Całość stanowi przemyślany i zakomponowany układ linii, barw, faktur i światła.

Jednym z naszych faworytów jest zaprojektowany przez nas masywny stół wykonany z ciemnego litego drewna. Jego powierzchnia pokryta jest piękną kompozycją słojów, który mieni się odcieniami głębokiej czekolady i ciemnego beżu. Kolor ten często powtarzany jest w mieszkaniu. Naturalne drewno długo posłuży domownikom i szlachetnie się zestarzeje.

W strefie kuchennej panuje minimalizm i ponadczasowość. Biel frontów kuchennych skontrastowany został z ciężkim granitowym blatem, natomiast czerń dodatków dodaje charakteru.

Przytulnym akcentem mieszkania jest wnęka, w której wieczorami możemy otulić się poduchami, ciepłym kocem i z herbatą w dłoni oddać się chwili relaksu spoglądając z góry na miasto. Drewniane listewki widoczne pod wnęką to atrakcyjny sposób na zakrycie grzejników i innych domowych instalacji elektrycznych.

Niekonwencjonalną realizacją projektu jest wielka kanapa z poduchami wykonanymi pod wymiar. Zaskakuje i zaprasza do błogiego odpoczynku. W mieszkaniu zupełnie zmienia się pozycja siedzenia - jest ona bardziej swobodna i rozluźniona.

Sypialnia jest oazą spokoju - jasna i otoczona drewnem. Niskie łóżko daje wrażenie spania na ziemi, co znów odrywa nas od codzienności. Niewiele rzeczy jest tu na widoku. Zależało nam, aby każdy przedmiot miał swoje miejsce, dlatego też w mieszkaniu możemy odkryć wiele “ukrytych” wnęk i szaf. Aby wydzielić dodatkową przestrzeń dodana została zabudowa ze sklejki. Duży monolit tego materiału ukrywa szafy na ubrania oraz łazienkę! Jej wnętrze potraktowane jest jako jedność poprzez zastosowanie tego samego rodzaju materiału na podłodze i ścianach. Drewniane półeczki wprowadzają ciepłą atmosferę. Ponowne zastosowanie drewna nawiązuje do całości mieszkania.

W projekcie znajdziemy polskie produkty takie jak deski podłogowe, meble, tkaniny czy ceramikę. Naturalne materiały, drewno, kamień, len udomawiają i ocieplają wnętrze. Kolory natury miały na celu sprawić, że domownicy będą odczuwać kojące wibracje mieszkania i chętnie do niego wracać.