Przedwojenna zabudowa na warszawskiej Ochocie

Stara Ochota to jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic Warszawy. Jej zabudowa pochodzi z okresu międzywojennego i w części jest willowa, a w części składa się z modernistycznych kamienic i przedwojennych budynków użyteczności publicznej. W dodatku stylowe zabudowania toną w zieleni licznych tutaj skwerów, parków i zieleńców. Dodatkowym atutem tej okolicy jest jej położenie - bardzo blisko ścisłego centrum oraz nieopodal warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. I ono właśnie zdecydowało o tym, że tutaj zdecydowała się zamieszkać studentka wspomnianej uczelni.

drewniana kuchnia z marmurowymi płytkami nad blatem
Lampa wisząca Ezra, Eichholtz
Nasza propozycja
Lampa wisząca Ezra, Eichholtz
7298 zł
Duży wazon ceramiczny
Nasza propozycja
Duży wazon ceramiczny
149 zł
Część kuchenna zaprojektowana jest linearnie. Szafki wykończono tym samym orzechowym fornirem, co kubik z szafą i telewizorem. Ścianę wyłożono kwarcogranitem z żyłą Statuario Forte, SiQuartz. Pod blatem umieszczono pas identycznych szuflad z eleganckimi uchwytami, które zastosowano również w szafkach mieszczących carga.

Mieszkanie w kamienicy dla studentki - pierwsze skrzypce gra fornir

Mieszkanie dla córki, wzorowej studentki, zdecydował się kupić jej tata. Znalazł lokum w nowoczesnej plombie, którą udało się wpasować w modernistyczne otoczenie. Sąsiedztwo narzuciło wnętrzu swoje standardy - mieszkanie jak na współczesne warunki jest bardzo wysokie, ma 3 metry wysokości! W dodatku zastosowano w nim ogromne, sięgające od podłogi do sufitu przeszklenia, dzięki czemu wydaje się ono znacznie bardziej obszerne niż jest w rzeczywistości.

drewniana kuchnia z owalnym stołem i krzesłami vivtage
Zestaw dwóch desek do krojenia Nature, House Doctor
Nasza propozycja
Zestaw dwóch desek do krojenia Nature, House Doctor
199 zł
Owalny stół Pillar, HKliving
Nasza propozycja
Owalny stół Pillar, HKliving
5399 zł
Krzesło 200-190, proj. R.T. Hałas, 366 Concept
Nasza propozycja
Krzesło 200-190, proj. R.T. Hałas, 366 Concept
1355 zł
Dywan Mars, outdoor
Nasza propozycja
Dywan Mars, outdoor
193 zł
Wyjątkowy stół wymaga towarzystwa wyjątkowych krzeseł. Wybrano do niego współczesną reedycję krzeseł 200-190 zaprojektowanych w latach 60. XX wieku, a obecnie produkowanych przez 366 Concept. Nad stołem wisi lampa Bolle marki Giopato & Coombes.

Początkowo inwestor zamierzał zostawić stan deweloperski, jednak w miarę prac stało się jasne, że potrzebne będą zmiany. Zdecydowano zatem o wyburzeniu ścian i likwidacji jednej z łazienek. W ten sposób uzyskano elegancką, rozświetloną przestrzeń, która stała się wyzwaniem do urządzania. Po pierwsze scalono ją piękną podłogą, po drugie stonowaną gamą kolorystyczną, po trzecie eleganckim fornirem.

Niebieska kanapa na tle beżowych zasłon
Sofa narożna z aksamitu Moby
Nasza propozycja
Sofa narożna z aksamitu Moby
6699 zł
Zasłony Piano, 280x270 cm, 2 szt.
Nasza propozycja
Zasłony Piano, 280x270 cm, 2 szt.
999 zł
Zasłony powstały w pracowni HS Dekoracje Okienne. Jej właścicielka, Hanna Szlachetko odpowiadała zarówno za projekt, dobór materiału jak i za ich uszycie.

Mieszkanie, choć niewielkie, jest w pełni funkcjonalne, lecz ma bardzo charakterystyczny, lekko niedzisiejszy sznyt. Cóż, otoczenie zaglądające przez wielkie okna narzuciło pewien charakter, który wszyscy - inwestor, użytkowniczka i projektantka - postanowili uszanować. Dzięki tej decyzji wnętrze jest spójne, harmonijne i nieco dostojne, a jednak przyjazne.

Autor
Mieszkanie studentki na starej Ochocie - ma 3 metry wysokości!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...