Czy apartament na wynajem musi oznaczać meble z sieciówki? Architektki postawiły na oryginalne detale!

Powojenne wnętrza lat 50. i 60. cechowały się dużą lekkością form, oryginalnym wzornictwem, geometrycznymi kształtami, ciepłymi przestrzeniami uzupełnionymi często o naturalne surowce jak drewno czy skóra oraz odważnym połączeniem brył, kolorów i kształtów. Tak utarte schematy pozwoliły na wyodrębnienie we wnętrzarstwie osobnego stylu nazwanego mid-century modern.

Ta modna dziś odsłona stylu vintage cieszy się coraz większą popularnością i dziś przechodzi swoją drugą młodość. To właśnie na ten styl zdecydowali się właściciele jednego z krakowskich apartamentów przeznaczonego docelowo na wynajem w formie aparthotelu. O pomoc w zaaranżowaniu przestrzeni zwrócili się do miejscowej pracowni projektowej the Line Studio. - Miejsce, budynek, otoczenie wszystko razem składa się na ciekawą realizację oraz kolejne biznesowe doświadczenie. - przyznają projektantki.

Projektowanie apartamentów inwestycyjnych zdecydowanie różni się od aranżacji przestrzeni prywatnych. Architekta obowiązuje ścisłe trzymanie się założonego budżetu przy zachowaniu funkcjonalności i wygody przyszłych gości. Ale jak zaaranżować przestrzeń, żeby podobała się...wszystkim? Z pewnością nie ma jednego dobrego przepisu na wnętrze, lecz jedno trzeba przyznać - w tym apartamencie nie widać cięcia kosztów! Inwestorzy postawili na wysokiej jakości meble, a także oryginalne dodatki wyszukane w sklepach z antykami i zamówione od polskich artystów. Bezkompromisowe podejście do projektowania sprawiło, że efekt zaskoczy nawet najbardziej wymagającego gościa!

Mieszkanie na wynajem w stylu mid-century modern - jak dobrano meble i dodatki?

Otwarta kuchnia i wielofunkcyjne pomieszczenia to prawdziwe symbole stylu mid-century modern. Strefa dzienna określa charakter całego mieszkania. Biała kuchnia nie dominuje, jest tłem, ale jednocześnie jest bardzo funkcjonalna i wygodna. Duża lodówka w stylu vintage oraz drobne sprzęty kuchenne marki Smeg doskonale wpisują się w tę przestrzeń. Do pięknego, masywnego stołu z ciemnego drewna architektki dobrały krzesła Alora marki Fameg w oliwkowej, aksamitnej tkaninie. Na stole zwraca uwagę bardzo ciekawa praca Jacka Budzowskiego, artysty ceramika z Lanckorony. Misa ma piękny, organiczny kształt. Wygląda niezwykle efektownie.

Mahoniowa komoda rtv zrobiona wg naszego projektu to ponadczasowy mebel nawiązujący stylistyką do lat 50/60 ubiegłego wieku. Długa, pojemna, prosta forma w połączeniu z eleganckim wykończeniem tworzą absolutnie wyjątkową kompozycję. Na niej ustawiono dodatki w stylu mid-century modern - oryginalne patery i kamionkowe butle z tamtego okresu kupione w sklepie z antykami. Ważnym dodatkiem do naturalnych kolorów są również elementy w kontrastowych zestawieniach. Tu uwagę przyciąga dywan znaleziony w jednym ze skandynawskich sklepów.

"Kropką nad i" jest fotel Vassily chair zaprojektowany przez Marcela Breuera dla marki Knoll. W apartamencie wiszą również artystyczne zdjęcia krakowskiej fotografki - Agnieszki Potockiej-Makoś. W sypialni natomiast mamy do czynienia z lekkością i prostotą. W pomieszczeniu rządzi minimalizm, a centralnym punktem jest duże łóżko robione na zamówienie, pokryte tkaniną boucle oraz lniana pościel. Szafka nocna z drewna czeczotowego oraz stolik w rzeźbiarskiej formie, to ciekawe akcenty w tej naturalnej sypialni.

Graficzna czarno- biała łazienka jest przede wszystkim funkcjonalna. Kabina robiona na zamówienie zapewnia komfort i wygodę. Apartament w stylu mid-century modern jasny i wygodny, będzie z pewnością długo służył przyszłym gościom. To wymarzone miejsce na relaks po całodniowej wycieczce po Krakowie.

 

Autor
Krakowskie mieszkanie w stylu mid-century modern. Architektki zaprojektowały je pod wynajem!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....