Inspiracją dla architektów były niewielkie mieszkania, w których nie zawsze starcza miejsca na własny kąt do pracy, nie mówiąc już o jakiejkolwiek przestrzeni do odpoczynku. I gdzie nie można pomieścić wszystkich rzeczy. Równie dobrze może to być domek letniskowy.

Więcej przestrzeni do życia w domku IWI

Architekci wymyślili modułową przestrzeń do życia, którą można dostosować do własnych potrzeb. Duet wykorzystał frezowanie CNC (technologia Computer Numerical Controlled) do zbudowania struktury drewna, co ułatwia masową produkcję i uniwersalne zastosowanie.

IWI składa się z dwóch drewnianych modułów, które połączone są składaną konstrukcją przypominającą akordeon. Drewniane elementy na obu końcach można ścisnąć razem, gdy miejsce jest niepotrzebne lub rozwinąć, kiedy staje się niezbędne. Kubik jest odporny na wilgoć, więc może być rozsunięty przez cały rok.

IWI dla dwojga

Ruiz i Tapia stworzyli i opatentowali projekt w Ekwadorze. To tu znajduje się oryginał stojący na tarasie dachu. Wnętrze wyposażone jest we wszystko, co potrzebne do pracy dla dwóch osób, w tym dwa stoły, dwa krzesła, schowek i mini aneks kuchenny. Konstrukcja jest również przystosowana pod ewentualną instalację elektryczną i wodną.

Szklane drzwi w domku IWI

Moduł przedni składa się z dwojga szklanych drzwi. W tylnym są gniazdka elektryczne, oświetlenie i zlewozmywak. Dwa stoły i krzesła chowają się w półkach, gdy potrzeba więcej miejsca na podłodze.

IWI można wyprodukować w ciągu dwóch tygodni i zbudować w ciągu zaledwie dwóch dni.

Kontakt do projektantów: www.iwi.desing.

 

 

Autor
To sposób na brak miejsca! Modułowy domek IWI można powiększać i zmniejszać w zależności od potrzeb
Monika Utnik
Dziennikarka, wieloletnia redaktorka pism wnętrzarskich, absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci. Zadebiutowała...