Mieszkanie singielki w centrum Poznania

Gotowe, skończone, a jednak czegoś mu brakowało. Takie było mieszkanie Małgosi położone w centrum Poznania. Dlatego gdy zobaczyła ona efekt remontu, jaki projektantki z pracowni maKa architekci przeprowadziły u jej siostry, zapragnęła, by zaopiekowały się także jej lokum. Podczas pierwszego spotkania poprosiła, by „było tak jak u Karoliny”.

Oczywiście nie miała na myśli tego, aby architektki wykonały „kopiuj/wklej”. Chodziło jej o to, by ktoś naprawdę pochylił się nad jej własnymi pragnieniami i potrzebami. By było to wnętrze zaprojektowane na miarę, tak jak ubranie uszyte przez dobrego krawca.

Ażurowy regał oddzielający część jadalnianą od salonowej został wykonany na zamówienie według projektu architektek. Czarny fornirowany stół Laon, Get Icone ma towarzystwo krzeseł Beetle marki Gubi oraz lamp Bank, Menu. Efektowny wazon-muszla Shell, Ferm Living ze sklepu 12chairs.pl.

Zanim projektantki z pracowni maKa architekci - Marta Krzekotowska, Magdalena Bulińska i Ewelina Jędrzejczyk - zaczęły pracę, postawiły na wnikliwą rozmowę. Zresztą uważają, że ten pierwszy etap jest najważniejszy. Dzięki specjalnie opracowanej ankiecie poznają potrzeby swoich klientów. Dlatego dokładnie wypytują ich o plan dnia, sposób spędzania czasu wolnego czy konieczność pracy z domu.

Wygodne siedziska to podstawa. W tym wnętrzu postawiono na modele rodem ze Skandynawii. Swoje miejsce przy stole znalazły krzesła Beetle marki Gubi, natomiast przy wyspie stoją hokery Molly, Hay.

Dobrze, gdy podczas tych rozmów widać, że projektant i klient nadają na podobnych falach, bo jak mówi Marta Krzekotowska: - Swojego architekta trzeba lubić. W końcu remont czy budowa trwają zazwyczaj długie miesiące i warto ten czas spędzić w atmosferze pracy, ale też zaufania.

Dla właścicielki równie ważna jak design jest sztuka. Specjalnie do tego wnętrza zamówiła obraz u znanej abstrakcjonistki Kasi Kręcickiej.
Ascetyczną biel części kuchennej ociepla naturalny odcień drewna.

Zrobiła remont...w nowym mieszkaniu!

Małgosia zaufała architektom na tyle, że zrezygnowała z planowanego liftingu mieszkania i zdecydowała się na kompleksowy remont. Wprawdzie nie został podczas niego zmieniony układ funkcjonalny, ale wymieniono instalacje i grzejniki.

Aneks części kuchennej zawiera funkcjonalną wyspę, która symbolicznie oddziela część kuchenną od jadalnianej.

Oczywiście tak kompleksowy remont przyniósł zmianę kolorystyki, wystroju, oświetlenia. Przede wszystkim projektantki zaproponowały spójną gamę kolorystyczną. Wychodząc od odcieni taupe, wzbogaciły je akcentami w naturalnym wybarwieniu drewna i rattanu.

Efektowna lampa stojąca Screen z wyplatanymi przesłonami, Market Set. Taca na drobiazgi Resola, dabstory.com.
Łóżko z wysokim otulającym zagłówkiem Austin, BoConcept. Stolik nocny Cavalier, Misa Form. Koc i narzuty, a także ręczniki pochodzą ze sklepu Ene Due Design.

Ponieważ Marta Krzekotowska i Magdalena Bulińska zajmują się także home stagingiem, uwielbiają wnętrza swojego autorstwa wyposażać w sposób kompleksowy. Projektują zatem w myśl zasady „od ogółu do szczegółu”, uzupełniając realizacje o najdrobniejsze detale - wazony, akcesoria kuchenne i łazienkowe, tkaniny. Mogą wówczas uzyskać w pełni skończony efekt. Mówią, że nic nie cieszy ich tak bardzo, jak efekt zadowolenia i zdumienia na twarzach klientów, gdy po raz pierwszy widzą swoje w pełni skończone wnętrze.

W pracy nad tą realizacją wynikła jeszcze dodatkowa korzyść - projektantki zawiązały szczególne relacje z Martą Pilarską, właścicielką marki Dabstory, oraz Olą Sowińską. Zaowocowało to powstaniem kooperatywy Dobrze Ustawione, zajmującej się home stagingiem. Zgodnie z intencją architektek mieszkanie Małgosi spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje. Stało się przyjaznym miejscem, w którym właścicielka wreszcie czuje się u siebie. Może tu żyć pełnią, a nie tylko mieszkać.

W łazience jest dość miejsca na wolnostojącą wannę.
Autor
Tonacja spokoju - poznańskie mieszkanie w stylu japandi
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...