Młoda para z pasją - moda i design w centrum uwagi

Młoda, zapracowana para, której światem jest moda i design, zdecydowała się na zmianę układu funkcjonalnego mieszkania w porównaniu z pierwotnym planem dewelopera. Przemyślany i zwinny proces rearanżacji obejmował przede wszystkim przestawienie kuchni oraz nowe wytyczenie niektórych ścian działowych, które sprytnie ukrywają zabudowane meble. Jasna kolorystyka i naturalne materiały zostały przełamane przez akcenty intensywnych barw, które pojawiają się na lampach i wolnostojących meblach. 

Pokój dzienny, zintegrowany z kuchnią i jadalnią, oczarowuje swoimi przeszkleniami, które wpuszczają delikatne światło do wnętrza. Widok na okoliczną zieleń tworzy atmosferę spokoju i wyciszenia. Kuchnia, ciągnąca się wzdłuż jednej ściany, umożliwiła uporządkowanie stref w mieszkaniu i zmieniła proporcje przestrzeni. W wysokich szafkach ukryto chłodziarko-zamrażarkę, piekarnik oraz wiele miejsca do przechowywania.

Zrezygnowano z górnych szafek, dodając lekkości i optycznej przestrzeni roboczej. Blat kuchenny, niski pas sanitarny i parapet zostały wykonane z jasnego, naturalnego kamienia. Minimalna linia płytek oddziela podłogę w kuchni od reszty pomieszczenia, chroniąc drewnianą posadzkę przed uszkodzeniami i zachlapaniami. Regulowana lampa ścienna Tolomeo od Artemide, doskonały mariaż inżynierii i designu, wprowadza do przestrzeni odpowiednią ilość światła.

Eksponowanie kolekcji - przestrzeń dla książek i gier

Mieszkańcy pragnęli także miejsca, gdzie mogą wyeksponować swoją obszerną kolekcję książek, magazynów i gier. W tym celu stworzono wnękę ścienną, w której umieszczono pojemny regał. Pomiędzy kuchnią a salonem znajduje się kąt jadalniany z eleganckim stołem i krzesłami z kolekcji marki HAY. Model stołu Pyramid, zaprojektowany z myślą o funkcjonalności, lekkości i wytrzymałości, posiada stalową podstawę i prostokątny blat z dębu.

Do tego przyjemnego zestawienia dołącza sufitowa lampa DCW z kolekcji Les Acrobates de Gras. Przy strefie telewizyjnej znajduje się wygodna sofa oraz stolik marki SITS z dębową bazą i blatem z ryflowanego szkła. Na podłodze rozłożono deskę o wzorze jodełki francuskiej w naturalnym odcieniu dębu, która harmonijnie łączy się z innymi drewnianymi elementami używanymi w pomieszczeniach.

Hol wejściowy został oddzielony od pozostałych pomieszczeń elegancką płytką z kolekcji PACK 41zero42, wzbogaconą geometrycznymi, rudo-brązowymi akcentami. W tej strefie zaprojektowano szafę, która dzięki delikatnemu wysunięciu poza ścianę wydaje się być płaską zabudową. Niemniej jednak, w rzeczywistości, jest to pełnowymiarowa i pojemna szafa. Korytarz prowadzi nas do wszystkich pomieszczeń mieszkania.

Sypialnia - spokój i ciepło

Sypialnia oczarowuje złamaną bielą, karmelem i naturalnym drewnem, które otulają przestrzeń. Znajduje się w niej wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania. Pojemna szafa wykończona fornirem z naturalnego dębu, duże łóżko z minimalistycznym zagłówkiem, wykonanym w formie frezowanej zabudowy na całej długości ściany, oraz strefa do pracy. Romantyczne zdobienia na okiennych dekoracjach dodają uroku i ciepła w tym pomieszczeniu, a beżowe zasłony delikatnie przepuszczają słoneczne promienie. Całość dopełnia kultowe krzesło Ceska oraz niewielkie grafiki i plakaty, ozdabiające ściany.

Łazienka emanuje klasycznym stylem, oferując proste i funkcjonalne rozwiązania. Jasne pomieszczenie obfituje w dużą ilość miejsca do przechowywania, wygodny prysznic ukryty za ścianką działową, przestrzeń na pralkę i suszarkę, a także szafkę na kosmetyki. Wysunięcie ścianki, maskującej zabudowany stelaż toaletowy, stworzyło wygodną półkę, a w utworzonej wnęce umieszczono górne szafki z lustrzanymi frontami, które optycznie powiększają przestrzeń. Połączenie bieli ceramicznej mozaiki, pieprzowej płytki podłogowej i drewna jest niezmiennie ponadczasowe i eleganckie.